Naga MarketsOstatnie tygodnie były dla posiadaczy kryptowalut niezwykle udane. W ciagu ostatnich dwóch miesięcy cena BTC wzrosła bowiem o niemal 9 tys. dolarów co stanowi 91,60 proc. Licząc natomiast od marcowych dołków, cena Bitcoina wzrosła już o blisko 15 tyś. dolarów, co daje 339 proc. Tak znaczna aprecjacja sprawiła, że notowania Bitcoina w ujęciu dolarowym znalazły się na najwyższym poziomie od grudnia 2018 r., tj. od szczytu pamiętnej hossy sprzed trzech lat. Jeszcze lepiej wygląda sytuacja na notowaniach pary BTC/PLN.

  • Cena BTC wzrosła od września o prawie 9 tyś. USD
  • Cena BTC wzrosła od marca o niemal 15 tyś. USD

BTC na nowym ATH

W ostatnim czasie dostrzec można dość zauważalną deprecjację dolara amerykańskiego. Licząc od połowy marca, kurs dolara osunął się już o ponad 54 grosze (choć w skrajnym momencie zasięg tej deprecjacji przekraczał 65 groszy). Nie zmienia to jednak faktu, że od grudnia 2017 r., kiedy Bitcoin ustanowił swoje dotychczasowe ATH, kurs dolara wzrósł w relacji do polskiego złotego o ponad 29 groszy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tak znaczny wzrost wartości amerykańskiej waluty sprawił, że w czasie, gdy Bitcoin notowany w USD oscyluje w okolicy pamiętnych szczytów z grudnia 2017 r., w ujęciu złotówkowym przekroczył on dziś barierę 70 tys. PLN, co jest najwyższym poziomem w historii, wyższym o blisko 3 tys. zł niż szczyt z grudnia 2017 r.

Tylko od pierwszej połowy września br. cena BTC wzrosła o niemal 33 tys. zł, co stanowi 86,57 proc. Licząc natomiast od marcowych dołków, wzrosty te wyniosły prawie 56 tys. zł, co przekłada się na 372,66 proc.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPiątek na GPW: WIG20 powyżej 1800 pkt. Zyskuje Allegro, KGHM, JSW i CCC
Następny artykułAż 9 spółek z rekordem notowań w piątek! Allegro zyskało aż 8,93%!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here