Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCSpoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że w wyniku trwających od 15 grudnia 2018 roku wzrostów cena BTC wzrosła o ponad 186% z 3122 USD do niemal 8940 USD. W wyniku tej aprecjacji rynek pokonał kilka istotnych stref oporu, wśród których bez wątpienia najważniejsze wydają się rejony pomiędzy 4190-4350 USD oraz 5850-6100 USD. W dniu wczorajszym pokonany został także kolejny opór – 8400 dolarów, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji cen BTC.


Bitcoin najdroższy od ponad roku

Po trwającym ponad rok rynku niedźwiedzia i nieco mniejszej, dziennej zmienności, od pewnego czasu znów obserwujemy dość znaczną aprecjację ceny BTC. W wyniku tych wzrostów rynek pokonał dwa kluczowe oporu i dotarł w rejon 8400 USD, gdzie dokładnie 16 maja 2019 r. pojawiła się większa reakcja podażowa. W ciągu kolejnych dwóch dni cena Bitcoina osunęła się aż o 26,37% tj. 2212,95 dolarów, docierając ostatecznie w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz już wsparcia) w wysokości 6100 USD. Tam też pojawiła się większa reakcja popytowa.

Cena BTC zmierza w kierunku 10 tys. USD

Spadki te, mimo, iż dynamiczne, to w konsekwencji nie trwały jednak zbyt długo. Późniejsze wzrosty doprowadziły jednak do pokonania kolejnego, istotnego oporu w wysokości 8400 dolarów, co z czysto technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji ceny BTC nawet w okolice 10 tys. USD a dokładnie 9900 USD.

W chwili obecnej Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp wyceniany jest natomiast na 8755 dolarów.

Zobacz także: 90% Millenialsów woli Bitcoina (BTC) od złota

Bitcoin najdroższy od ponad roku

Więcej na temat obecnej sytuacji Bitcoina oraz o najważniejszych wydarzeniach w Comparic24.tv w programie Crypto Flash:

– Dokąd zmierzamy? Cel to są okolice 9300 – 9500 dolarów. Tutaj rzeczywiście Bitcoin może na chwilę stanąć, ze względu na to, że po tak dużym ruchu część graczy może realizować częściowo zyski – komentuje obecna sytuację na BTC Tomasz Rozmus.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
 tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułStrategia PSV: Cele na niemiecki indeks DAX. Kiedy nastąpi realizacja?
Następny artykułLitecoin najdroższy od niemal roku! Cena LTC pokonała kluczowy opór i zmierza w kierunku 192 USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here