Naga MarketsBitcoin najdroższy od ponad 3 miesięcy. Kurs BTC testuje okolice 9800 dolarówW trakcie środowej sesji Bitcoin rósł o ponad 5% i testował okolice poziomu 9800 dolarów, wspinając się na najwyższe pułapy cenowe od końca października. W czwartek najstarsze z kryptowalut utrzymuje aprecjację i korzysta z wybitego górnego ograniczenia konsolidacji jako nowego wsparcia. Kurs BTC jest coraz bliżej testu okrągłej granicy 10 tysięcy dolarów i według analityków powinno to być jedynie kwestią czasu. Korzystając z rynkowej euforii mocno rosną również altcoiny – Bitcoin Cash, SV oraz Ethereum Classic zyskują od 12% do 14%, a łączna kapitalizacja ekosystemu kryptowalut wzrasta o 5% do poziomu 276 miliardów.


Bitcoin dynamicznie w górę. Kurs BTC pokona ostatecznie barierę 10 tysięcy dolarów?

Po okresie konsolidacji w wąskim zakresie cenowym na przełomie stycznia oraz lutego oraz po wtorkowym teście okolic 9 tysięcy dolarów, Bitcoin dynamicznie odbijał w trakcie czwartkowej sesji, utrzymując nastroje aprecjacyjne również w czwartek. Dotychczasowe, górne ograniczenie ruchu bocznego stanowi obecnie wsparcie, mogące zapewnić BTC bazę do odbicia w kierunku 10 tysięcy dolarów, poziomu oddalonego od obecnych cen o niespełna 400 dolarów.

Bitcoin rósł o ponad 5% w środę. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin rósł o ponad 5% w środę. Źródło: Tradingview.com

Nawet jeżeli doszłoby jednak do silniejszego cofnięcia i ponownego testu okolic 9 tysięcy dolarów, to rynek nie powinien mieć powodu do obaw. Kurs BTC znalazł się bowiem w przedziale zmienności, obserwowanym pomiędzy październikiem i listopadem ubiegłego roku i dopiero wybicie jego dolnej granicy  sygnalizowałoby możliwość silniejszej deprecjacji i zejście między innymi do 8200 dolarów, gdzie wypada wcześniejszy poziom wsparcia.

Altcoiny silnie w górę. Bitcoin Cash, Bitcoin SV oraz Ethereum ldierami wzrostów

W czołówce 20 największych altcoinów pod względem kapitalizacji próżno doszukiwać się w przeciągu ostatnich 24 godzin jakichkolwiek spadków. Tabela zmienności świeci się na zielono, a najsilniej rosnące Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV) oraz Ethereum Classic (ETC) zyskują pomiędzy 12-14%. W efekcie łączna kapitalizacja rynku kryptowalutowego rośnie o niemal 5% pokonując poziom 276 dolarów i testując najwyższe przedziały od sierpnia ubiegłego roku.

Silne wzrosty na rynku altcoinów. Źródło: Coinpaprika.com
Silne wzrosty na rynku altcoinów. Źródło: Coinpaprika.com

Bitcoin Cash w trakcie środowej sesji umacniał się o ponad 17% i zdecydowanym ruchem pokonywał istotny psychologiczny opór na wysokości 400 dolarów. W efekcie kryptowaluta BCH znalazła się na najwyższych poziomach od czerwca. Dynamiczna aprecjacja nie ominęła również kolejnego z młodszych kuzynów oryginalnego BTC, a mianowicie BSV. Zakres ruchu był tu jednak skromniejszy (niespełna 12%) i utrzymał notowania w ryzach obecnej konsolidacji – warto jednak przyznać, że kryptowalut powróciła nad psychologiczny poziom 300 dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGPW: Przegląd informacji ze spółek, 6 lutego 2020 r.
Następny artykułElektrotim [ELT], VRG S.A. [VRG] – Gorące spółki dnia
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here