Naga MarketsPosiadacze kryptowalut bez wątpienia zaliczyć mogą początek 2020 roku do udanych. Minione dwa tygodnie przyniosły ze sobą bowiem dość znaczącą aprecjację walut wirtualnych. Największa (pod względem kapitalizacji) i najpopularniejsza z nich zyskała w tym czasie ponad 22%.


Bitcoin powyżej 7400 USD

Spoglądając na notowania najstarszej z walut wirtualnych zauważymy, że cod drugiej połowy czerwca 2019 roku cena BTC poruszała się wewnątrz spokojnego kanału spadkowego. Dopiero zapoczątkowana w styczniu 2020 roku aprecjacja przyczyniła się do wybicia z tej formacji górą.

Warto zwrócić uwagę, że równocześnie rynek pokonał także horyzontalny poziom oporu w wysokości 7800 USD, który następnie (zgodnie z zachowaniem zasady zmiany biegunów) został przetestowany od drugiej strony (jako wsparcie). Tam też w miniony piątek ponownie pojawiła się reakcja popytowa i mimo, że w ciągu kolejnych dni cena Bitcoina utrzymywała się na względnie stabilnym poziomie, to wtorkowa sesja przyniosła jej ponowną aprecjację.

W trakcie wtorkowej sesji, jeszcze przed godziną 16:00 Bitcoin zyskiwał 7,4% powiększając tym samym trwającą niemal od początku roku aprecjację do ponad 22%.

Cena BTC dotrze do 9500 USD?

Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, z czysto technicznego punktu widzenia, cena BTC mogłaby w najbliższym czasie dotrzeć w okolice 9400-955 USD. To tam znajduje się bowiem najbliżej położony, istotny opór.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs EUR/CHF spada do najniższego poziomu od kwietnia 2017 r.
Następny artykułWtorkowy przegląd rynków – kursy funta i franka największymi wygranymi sesji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here