Naga MarketsBitcoin najdroższy od niemal 3 lat! Cena BTC przebiła 16 tys. dolCena Bitcoina z impetem przebiła 16 tys. dol. wystrzeliwujac do poziomów notowanych po raz ostatni przed niemal trzema laty, gdy miejsce miała wielka hossa na BTC/USD, co doprowadziło do wzrostu globalnego zainteresowania kryptowalutami.

  • Cena BTC od początku roku wzrosła o ponad 120%
  • Kurs Bitcoina jeszcze nigdy nie przebił 20 tys. dol., zabrakło jedynie około 330 dol.
  • Niepewna sytuacja gospodarcza jest doskonałym stymulantem wzrostu ceny kryptowalut takich jak BTC

Bitcoin przebił barierę 16 tys. dol.

Kurs Bitcoina w okresie pandemii rośnie niezwykle dynamicznie, dzięki czemu zdobywane są kolejne poziomy nieobserwowane od wielu miesięcy. Jeszcze w październiku cena za jednego Bitcoina przekroczyła maksima z czerwca 2019 roku, kiedy BTC/USD wystrzelił chwilowo do 13,88 tys. dol.

Bitcoin najdroższy od niemal 3 lat! Cena BTC przebiła 16 tys. dol.
Notowania BTC/USD w interwale dziennym. Źródło: tradingview.com

Ta gwałtowna zwyżka kontynuowana jest w listopadzie, przez co Bitcoin przebił poziom 16 tys. dolarów po raz pierwszy od stycznia 2018 roku, czyli od niemal 3 lat! Dla przypomnienia, był to okres, kiedy cena Bitcoina dynamicznie spadała po wyznaczeniu maksimów wszechczasów na 19,7 tys. dol.

Minęło zaledwie 12 dni listopada, a już teraz kurs Bitcoina jest aż 16,84% wyżej niż cena zamknięcia z października. Psychologiczny poziom 16 tys. dol. przebity został bowiem w porannej części sesji w środę 12 października.

W ujęciu długoterminowym, gdy spojrzymy na to jak Bitcoin radzi właśnie w poszczególnych miesiącach, zauważyć można, że kurs najpopularniejszej kryptowaluty tak świetne dwa kolejne miesiące pod rząd notował ostatnio przed nagłą zwyzką w maju i czerwcu zeszłego roku oraz w niezapomnianej hossie kryptowalut w listopadzie i grudniu 2017 roku.

Zobacz również: Ropa WTI zalicza najlepszy tydzień od pół roku, OPEC+ rozważa zmianę redukcji

Wtedy, przed trzema laty, listopad 2017 r. przyniósł wzrost notowań o 54,61%, a grudzień 2017 r. o 39,53%, choć w pewnym momencie było to nawet ponad 90%!

Wracając do bieżącej sytuacji, październik 2020 r. zakończył się wzrostem o 28,19%, a listopad na ten moment przynosi 16,84%.

Bitcoin najdroższy od niemal 3 lat! Cena BTC przebiła 16 tys. dol.
Notowania ceny Bitcoina w interwale miesięcznym. Źródło: tradingview.com

Sytuacja kursu Bitcoina wygląda jeszcze bardziej imponująco, gdy spojrzymy na to, jak tania była ta kryptowaluta po spadkach wywołanych wybuchem pandemii koronawirusa. W marcu, cena Bitcoina spadła nawet tak nisko jak 3850 dol., a więc od tego czasu kurs wystrzelił w górę aż o 317%.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here