Naga MarketsBitcoin najdroższy od 2 m-cy. Kurs BTC do PLN testuje poziomy z sierpniaW trakcie poniedziałkowej sesji notowania Bitcoina na giełdzie BitBay wyznaczały dzienne maksimum na poziomi 44,55 tys. złotych, co jest najwyższym pułapem cenowym od 19 sierpnia, czyli dokładnie od dwóch miesięcy. W stosunku do dolara amerykańskiego BTC natomiast nadal konsoliduje poniżej pułapu 11,6 tys. dolarów, którzy trzyma cenę w ryzach nieprzerwanie od 12 października.

  • Za wzrosty wyceny Bitcoina w polskich złotych w ostatnich dniach odpowiada między innymi silniejszy spadek kursu PLN wobec dolara
  • W czwartek i piątek kurs dolara testował poziom 3,90 zł, ostatni raz obserwowany pod koniec września
  • Tegoroczne maksima dla pary BTC/PLN znajdują się na wysokości poziomu 46 tysięcy złotych, czyli około 2 tysiące złotych wyżej niż obecne poziomy

Bitcoin rośnie o ponad 17% od wrześniowych dołków do polskiego złotego

Po rozrysowaniu na początku września lokalnych minimów poniżej poziomu 38 tysięcy złotych, kurs BTC umacnia się o 17%, czyli nominalnie o ponad 6 tysięcy złotych i testuje w poniedziałek najwyższe przedziały cenowe od drugiej połowy sierpnia.

Bitcoin do złotego. Źródło: Tradingview.com

Weekendowego umocnienia nie widać natomiast na wykresie Bitcoina w stosunku do dolara amerykańskiego (BTC/USD). Na luksemburskiej giełdzie Bitstamp, wycena od końca ubiegłego tygodnia utrzymuje się na podobnych poziomach i konsoliduje w wąskim, kilkuset dolarowym zakresie cenowym.

Bitcoin do dolara. Źródło: Tradingview.com

Głównym powodem takiej różnicy jest kurs dolara amerykańskiego do polskiej złotówki. Para walutowa USD/PLN w piątek testowała poziomy powyżej 3,90 zł, najwyższe od końca ubiegłego miesiąca, a sam PLN mocniej tracił również do pozostałych głównych walut.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

BTC zapewnił tylko 0,5% zwrotu z inwestycji w ubiegłym tygodniu

Konsolidacja Bitcoina w stosunku do dolara amerykańskiego widoczna jest między innymi na polu tygodniowych stóp zwrotu. Inwestując w BTC w miniony poniedziałek, w bieżący odebrałoby się zwrot z inwestycji na poziomie 0,5%. Najlepsze stopy zwrotu w tym okresie gwarantował Stellar i Bitcoin Cash, które rosły kolejno o 4% oraz 3%.

Zdecydowanie silniejsze ruchy były widoczne po czerwonej stronie rynku. OKB, Crypto.com, czy też ATOM osuwały się o kolejno 24%, 23% oraz 8%. Ponad 7% tracił również Bitcoin SV.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here