Naga Markets

Jim-Cramer-bitcoinJim Cramer, popularny gospodarz programu Mad Money w CNBC, wyraził swój sceptycyzm co do niedawnego ponad 20-procentowego wzrostu wartości Bitcoina. Pomimo tego, że BTC notuje coraz wyższe poziomy, Cramer wciąż pozostaje nieprzekonany do kryptowalut. Jego argumenty koncentrują się na trudnościach wokół regulacji i braku możliwości odgórnej kontroli Bitcoina, ze względu na jego zdecentralizowaną naturę. Ponadto, Cramer stwierdził, że główna kryptowaluta jest manipulowana przez duże instytucje i zamożnych inwestorów.

Bitcoin: Cramer sugeruje sprzedaż BTC podczas trwającego rajdu

Cramer ostrzega inwestorów, którzy myślą o inwestycji w Bitcoina podczas trwającego wzrostu. Zachęca ich, aby byli ostrożni i nie zakładali, że BTC nie jest manipulowany. Zamiast tego, sugeruje on, aby sprzedać swoje wirtualne tokeny w tym rajdzie. Dla Cramera Bitcoin jest „dziwnym zwierzęciem”, co może być interpretowane jako dalsze wyrażenie jego sceptycyzmu względem rynku kryptowalut.Warto zwrócić uwagę na kontekst, w którym padła ta wypowiedź. Wzrost wartości Bitcoina jest spowodowany przez zapewnienia władz USA, że depozyty w upadających bankach Silicon Valley i Signature będą chronione. To działanie zmniejszyło nieco i tak rekordowo wysokie zaniepokojenie, ponieważ w ostatnich latach mieliśmy już do czynienia z głośnymi bankructwami amerykańskich banków. Jednak Cramer wydaje się wątpić, czy Bitcoin jest dobrym wyborem jako bezpieczna przystań w tej sytuacji.

Capital.com

To nie pierwszy raz, gdy Jim Cramer informuje, że nie jest przekonany do Bitcoina i wyraża swoje wątpliwości co do kryptowalut jako całości. Jego argumenty koncentrują się na trudności regulacji i kontroli, a także na powszechnej opinii, że główny token jest manipulowany przez duże instytucje i zamożnych inwestorów.

W tym kontekście, Cramer sugeruje sprzedaż BTC bezpośrednio na tym rajdzie. Warto jednak pamiętać, że ta wypowiedź powinna być rozpatrywana w kontekście aktualnej sytuacji rynkowej i może się różnić w zależności od zmieniających się okoliczności.

Gdybym miał to sprzedałbym swoje Bitcoiny na tym rajdzie. Uwierz mi, nie wierzyłem kiedyś w Bitcoina, nie wierzę i teraz – podsumował.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Znany polski YouTuber ekonomiczny i doradca majątkowy Cezary Graf uważa, że inwestowanie na rynku kryptowalut to “rzeźbienie w g*wnie”.

AVA Trade

– Największe giełdy, stablecoiny, portfele mogą w każdej chwili upaść. Pora dorosnąć – apeluje Cezary Graf.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułChatGPT w procesie rekrutacji – jak możesz go wykorzystać, aby ułatwić sobie pracę
Następny artykułBitcoin i Ethereum nie zostały dotknięte kryzysem amerykańskich banków, zauważa Cathie Wood
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.