Naga MarketsBusiness graphs analysis sliderTanio kupić i drogo sprzedać. To jedna z najprostszych definicji skutecznego inwestowania. Skąd jednak wiedzieć kiedy jest tanio, a kiedy drogo? W tym celu wykonać trzeba odpowiednią analizę. Wśród najpopularniejszych wymienić trzeba oczywiście analizę techniczną i fundamentalną. Na rynku kryptowalut posłużyć się można jednak jeszcze inną formą analizy: analizą najniższej i najwyższej ceny.


Bitcoina kupuj w piątek rano a sprzedawaj w poniedziałek wieczorem

W minionym tygodniu przedstawiliśmy Wam jak duży wpływ ceny poszczególnych kryptowalut ma aktywność ich sieci oraz w które dni tygodnia najbardziej opłaca się kupować, a w które sprzedawać. Dziś prezentujemy Wam natomiast jeszcze bardziej dokładne dane. Ich minusem jest jednak to, że odnoszą się tylko do ceny Bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Charlie Custer z LongHash postanowił sprawdzić kiedy cena BTC jest “niska” a kiedy “wysoka”. W tym celu przeanalizował 2-letnia historię notowań najstarszej z walut wirtualnych uwzględniając wyceny na poszczególne dni tygodnia i godziny. Chciał w ten sposób określić w które dni tygodnia i o której dokładnie godzinie średnia cena BTC jest najniższa, w kiedy ceny są najwyższe.

Analiza polegała na rozpisaniu ceny otwarcia, zamknięcia, minimalnej i maksymalnej w każdej godzinie i każdego dnia tygodnia. Następnie obliczono średnią cenę dla każdej godziny i dnia tygodnia np. dla godz. 12:00 w poniedziałek, 15:00 we wtorek, itd.

Analiza danych z dwóch lat (od 6.02.2018 do 6.02.2020) dała dość pokaźny zestaw danych:

Źródło: longhash.com

Na powyższym wykresie widać, że w ciągu ostatnich dwóch lat cena BTC znajdowała się na najniższych poziomach w piątki ok. godziny 6:00 rano UTC. Najwyższe wyceny były natomiast osiągane w poniedziałkowe wieczory (ok. 22:00 UTC).

Dane te pokazują, że średnio cena otwarcia BTC (na przykład) była o około 170 USD wyższa w poniedziałek / wtorek o północy UTC niż w piątek o 6 rano UTC.

Należy jednak pamiętać, że są to wartości średnie. Odzwierciedlają one szerokie trendy w ciągu ostatnich dwóch lat, ale niekoniecznie mają jakąkolwiek siłę prognostyczną i mało prawdopodobne jest, aby przeważyły nad silnymi ruchami trendowymi. Artykuł nie jest więc żadną poradą inwestycyjną i podejmowanie jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych w oparciu o powyższą analizę wiąże się z ryzykiem utraty części bądź całości zainwestowanego kapitału.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs euro, dolara, funta i franka do złotego w poniedziałek, 17 lutego
Następny artykułWIG20 celuje w 2700 pkt.? Analitycy chcą zaklinać rzeczywistość – twierdzi Wardyn z CMC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here