Naga Markets

Bitcoin nadal znajduje się pod presją sprzedaży. Co dalej z kursem BTC/USDT?Indeks Dow Jones Industrial Average spadał przez osiem kolejnych tygodni, co jest pierwszą taką serią od 1923 roku. Co więcej, 20 maja indeks S&P 500 na krótko znalazł się na terytorium rynku niedźwiedzia, co wskazuje, że inwestorzy nadal sprzedają ryzykowne aktywa w obawie przed recesją. Ze względu na ścisłą korelację z amerykańskim rynkiem akcji, Bitcoin (BTC) od wielu tygodni również pozostaje pod presją. Czy wiodąca kryptowaluta zdoła powrócić do wzrostów?

  • 20 maja Bitcoin odbił się od kluczowego wsparcia na poziomie 28 630 dol.
  • Para BTC/USDT może wkrótce wzrosnąć do 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej (EMA) na poziomie 31 887 dol.
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie krypto? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie.

Notowania Bitcoina znajdują się w ważnej strefie

W weekend rynkowe byki próbowały podnieść kurs Bitcoina i zapobiec jeszcze dłuższej serii spadków. Wyniki BTC w pierwszych pięciu miesiącach b.r. były najgorsze od 2018 r., co wskazuje, że kontrola nadal pozostaje w rękach strony podażowej. Jednak po kilku tygodniach słabości rynki kryptowalutowe mogą znaleźć się na progu rajdu rynku niedźwiedzia.20 maja Bitcoin odbił się od kluczowego wsparcia na poziomie 28 630 dol., wskazując tym samym na silne kupno w pobliżu tego poziomu. Byki próbują wypchnąć cenę kryptowaluty powyżej linii trendu spadkowego, co może być pierwszym sygnałem, że presja podaży się zmniejszy.

A jak wygląda sytuacja na notowaniach BTC/Tether (USDT)? Powyżej linii trendu spadkowego, para BTC/USDT może wzrosnąć do 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej (EMA) na poziomie 31 887 dol. Niedźwiedzie prawdopodobnie będą energicznie bronić tego poziomu. Jeśli cena spadnie poniżej 20-dniowej EMA, wówczas strona podażowa będzie próbowała zepchnąć kurs w kierunku 28 630 dol.

Partnerem portalu Comparic.pl jest giełda kryptowalut KuCoin, oferująca dostęp do ponad 600 altcoinów oraz głównych kryptowalut.

 

Już teraz zarejestruj się bezpłatnie i odbierz bonus do 500 USD. Sprawdź możliwości handlu na cyfrowych aktywach.

Jeśli niedźwiedzio się to uda, wówczas para może spaść nawet do 26 700 dol. Jest to ważny poziom, na który należy zwracać uwagę, ponieważ przełamanie i zamknięcie poniżej tej bariery może otworzyć drzwi do dalszego spadku do strefy 25 000 dol., a następnie do 21 800 dol.

NED

Z kolei, według drugiego scenariusza (przebicie powyżej 20-dniowej EMA) notowania mogą podjąć próbę rajdu do poziomu 61,8% zniesienia Fibonacciego przy 34 823 dol. Jeśli uda się osiągnąć ten cel, para może kontynuować wzrosty i wspiąć się do 50-dniowej średniej kroczącej (SMA) na poziomie 37 289 dol.

Notowania BTC/USDT, wykres 4h, źródło: KUCOIN
Notowania BTC/USDT, wykres 4h, źródło: KUCOIN

Na 4-godzinnym wykresie widzimy, że 20-EMA i 50-MA spłaszczyły się, a wskaźnik siły względnej (RSI) znajduje się tuż powyżej punktu środkowego, co sugeruje równowagę między podażą a popytem.

Równowaga ta może przechylić się na korzyść kupujących, jeśli wypchną oni i utrzymają cenę powyżej linii trendu spadkowego. Jeśli tak się stanie, para może rozpocząć swój marsz na północ w kierunku 200-SMA.

Jeśli natomiast cena spadnie z obecnego poziomu, niedźwiedzie będą próbowały zejść poniżej 28 630 dol. i zdobyć przewagę.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs euro online | kurs krypto | fp markets | notowania amrest | kurs forinta prognozy 2021 | kurs akcji selvita | oncoarendi akcje prognozy |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here