Naga MarketsBitcoin nadal we wczesnej fazie rozwoju. Do tej pory kupiło go 7% AmerykanówZdaniem Dana Tapiero, inwestora instytucjonalnego z 25-letnim doświadczeniem, Bitcoin cały czas znajduje się na początku swojej drogi jako nowego, istotnego aktywa. Świadczyć ma o tym między innymi ankieta pokazującą, że w Stanach Zjednoczonych do 2020 roku jedynie 7% obywateli USA miało kontakt z Bitcoinem. Ten cieszy się o wiele większą popularnością w krajach rozwijających, między innymi w Nigerii korzystało z niego ponad 30% ankietowanych.

  • Bitcoin cały czas jest aktywem niszowym w krajach wysoko rozwiniętych. W USA kontakt miało z nim 7%, w Niemczech 6%, a w Japonii 4% ankietowanych
  • Zdecydowanie inaczej sytuacja wygląda w Nigerii i Wietnamie, gdzie wartości osiągają kolejno 32% oraz 21%
  • Dane pochodzą z sondażu przeprowadzonego przez portal Statista określającego popularność kryptowalut

Czy Bitcoin na pewno nadal jest niedoceniany?

Dla Dana Tapiero wartość 7% w Stanach Zjednoczonych jeżeli chodzi o kontakt obywateli z Bitcoinem oznacza, że ten znajduje się we wczesnej fazie rozwoju i nadal jest produktem niszowym. Jeżeli jednak procenty przełożyć na liczby to okazuje się, że z BTC w USA korzystało wiele milionów osób.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z danymi z 2019 roku, Stany Zjednoczone zamieszkuje 328 milionów ludzi. 7% z tej wartości to prawie 23 miliony. Gdyby z tej społeczności utworzyć osobny kraj, to byłby on 42 na świecie (pomiędzy Arabią Saudyjską oraz Malezją) i dla porównania dwukrotnie bardziej ludnym niż Grecja lub Portugalia.


Oczywiście w porównaniu z popularnością innych produktów finansowych oraz zaznaczeniem, że ankieta pytała o to, czy dana osoba miała kontakt z transakcją kryptowalutą chociaż raz wartości te nadal mocno nie szokują, potwierdzają jednak trend rosnącej adopcji cyfrowych aktywów oraz świadomości dotyczących ich zastosowania.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCiech z rekomendacją “kupuj”. Akcje spółki zyskują w poniedziałek ponad 8%!
Następny artykułProblemy techniczne na Euronext! Handel został wstrzymany na 3 godziny
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here