Naga MarketsBitcoin nadal w miejscu, Crypto.com i TRON z największą stopą zwrotuW pierwszym tygodniu czerwca Bitcoin zapewnił inwestorom stopę zwrotu na poziomie 2%, cały czas utrzymując się poniżej pułapu 10 tysięcy dolarów. Liderami aprecjacji w przeciągu ostatnich 7 dni ponownie okazały się natomiast kryptowaluty Crypto.com (CRO) i TRON (TRX) rosnące kolejno o 27 oraz 12%.

  • Około 9% zyskiwały natomiast Cardano, Huobi Token oraz LEO Token
  • W poniedziałkowe przedpołudnie w gronie 20 największych kryptowalut dominują skromne spadki, jednak Bitcoin, Ethereum i Litecoin zyskują w przedziale od 0,2% do 0,6%
  • Łączna kapitalizacja rynkowa pozostaje stabilna na poziomie 279 miliardów dolarów

Crypto.com z nieprzerwaną serią wzrostów od początku maja

Od pierwszego maja kryptowaluta CRO notowała sesję spadkową jedynie sześciokrotnie. Ostatnia z nich miała miejsce 21 maja i od tego czasu, trwają nieprzerwane wzrosty, dzięki którym w weekend cyfrowe aktywo pokonało granicę 10 centów i jest obecnie najmocniejsze od 12 lipca ubiegłego roku.

Silną aprecjację w weekend notował również TRX, który rósł w niedzielę o niemal 7% i testuje poziomy z początku marca, wybijając jednocześnie opór na wysokości 0,018 centów.

W tym samym czasie na samym Bitcoinie nie zmienia się zbyt wiele. Na rynku futures kurs BTC nadal porusza się w szerokiej konsolidacji, a rolę lokalnego oporu pełni psychologiczna bariera 10 tysięcy dolarów.

Bitcoin na wykresie dziennym, rynek futures. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Czerwono na kryptowalutach w poniedziałek

Chociaż Bitcoi i Ethereum rosną o około 0,6%, to na rynku kryptowalut w poniedziałek przeważa kolor czerwony. O 1,2% osuwa się Bitcoin SV, a skromne spadki w przedziale niespełna jednego procenta notują między innymi EOS, XRP, Litecoin, czy też Binance Coin.

Coin360.com

Sumarycznie nie widać jednak większych spadków łącznej kapitalizacji rynkowej, a dominacja Bitcoina utrzymuje się w okolicach 65%.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułLiveChat [LVC], SimFabric [SIM] – Gorące spółki dnia
Następny artykułFitch potwierdził rating PKN Orlen na poziomie BBB- z perspektywą stabilną
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here