Naga MarketsBitcoin nadal w konsolidacji. Chainlink, Dash i Tezos liderami spadkówNiedziela przyniosła wyraźniejsze osłabienie na szerokim rynku kryptowalut, w efekcie którego Bitcoin tracił ponad 6% i osuwał się poniżej pułapu 6 tysięcy dolarów (gdzie utrzymuje się również w poniedziałkowe przedpołudnie). W szerszej perspektywie kurs BTC nadal konsoliduje, a na rynku altcoinów również widać korektę wywołaną niedzielną deprecjacją najstarszej kryptowaluty. Liderami spadków są tokeny Chainlink, Dash i Tezos tracące od 12 do 9 procent w ujęciu ostatniej doby.


Bitcoin w konsolidacji, nieudana próba wybicia górnego ograniczenia

Po niemal czterdziestoprocentowych spadkach z 12 marca, kurs Bitcoina konsoliduje jedenastą sesję z rzędu i ma za sobą weekend nieudanych prób wybicia górnej bandy ruchu bocznego na wysokości 6400 dolarów, która pokrywa się ze strefą dołków z listopada i grudnia ubiegłego roku.

Seria nieskutecznych testów wywołała ostatecznie w niedzielę silniejszą reakcję podażową i sześcioprocentowy spadek o niemal 400 dolarów poniżej okrągłego pułapu 6 tysięcy dolarów. W szerszej perspektywie nie zmienia to jednak sytuacji technicznej kursu BTC, który nadal konsoliduje, nie można jednak wykluczyć możliwości ponownego testu południowej bandy konsolidacji w okolicach 4800 dolarów.

Bitcoin spada poniżej 6 tysięcy dolarów, utrzymuje się jednak w konsolidacji. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin spada poniżej 6 tysięcy dolarów, utrzymuje się jednak w konsolidacji. Źródło: Tradingview.com

Wracając do bitcoina wciąż znajdujemy się w wachlarzu wzrostowym, długoterminowe portfele dużych graczy powiększyły swoje salda, wyprzedała się jedynie spanikowana ulica. Na kilkuletniej skali logarytmicznej weszliśmy w chłodny obszar dobry do zakupówuważa polski analityk kryptowalutowy NexusHash.

Altcoiny głównie na czerwono, liderami spadków Chainlink, Dash oraz Tezos

Niedzielna wyprzedaż Bitcoina nie pozostała bez echa na szerokim rynku kryptowalutowym, którego kapitalizacja kurczy się o 5,5% i spada poniżej poziomu 170 miliardów dolarów. Na deprecjację BTC najsilniej reagował Chainlink tracący w ujęciu dobowym 12%, oraz Dash osuwający się niemal o 11%. Spore spadki cenowe widoczne są także w przypadku kryptowalut Tezos (-9%), Bticoin SV (-8,3%) oraz TRON i Cardano (niespełna 8%).

W skali ostatniego tygodnia sytuacja wygląda jednak zdecydowanie lepiej. Siedmiodniowe stopy zwrotu osiągają dwucyfrowe poziomy, a najwięcej zarobić pozwoliły Dash oraz Bitcon SV rosnące w tym czasie o niemal 50%, kolejną pozycję zajmują OKB oraz Bitcoin Cash z zyskiem przekraczającym 25%:

Coinpaprika.com
Coinpaprika.com

Jeśli kryzys gospodarczy zostanie opanowany, nie będzie miał poważnych konsekwencji dla bitcoina. Jeśli jednak nastąpi prawdziwy upadek, zainteresowanie bitcoinem eksploduje. [Kryptowaluta] Wróci do bycia postrzeganą jako zabezpieczenie przed systemem bankowym. Im więcej sceptycyzmu ludzie będą dostrzegali w starej gospodarce, tym bardziej będą skupiać się na bitcoinach – komentował Phil Salter z Genesis Mining.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPZU z dynamicznym obiciem. Polityka dywidendowa będzie kontynuowana
Następny artykułTim Draper chce inwestować w rynek kryptowalut w Indiach
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here