Naga MarketsBitcoin nadal spada. Kurs BTC pokonuje 34 tys. dol. i traci 5. dzień z rzęduWe wtorek bitcoin kontynuował rozpoczętą 9 stycznia korektę i tracił ostatecznie ponad 4%. Środowa sesja przynosi dalsze spadki (-0,8%), w efekcie których kurs BTC narusza 14-dniową średnią ruchomą oraz okrągły poziom 34 tys. dol., gdzie wypadało lokalne wsparcie. Poniżej tego poziomu ważnym zakresem mogącym blokować dalsze spadki wydaje się strefa od psychologicznego pułapu 30 tys. dol.

  • Kurs BTC 8 stycznia testował najwyższe poziomy w historii, 42 tys. dol.
  • Od tego pułapu rozpoczęła się korekta, która w środę rozszerza się na piąty dzień z rzędu
  • Razem z rynkiem bitcoina osuwają się również najpopularniejsze altcoiny

Bitcoin zmierza w kierunku najgorszego tygodnia od marca 2020 roku

Dwudniowy spadek niedzielno-poniedziałkowy o 25% był najsilniejszym od marca 2020 roku, a rozszerzenie korekty na kolejne dni sprawia, że dla kursu BTC może być to najgorszy tydzień od dziesięciu miesięcy, kiedy rozpoczynała się Koronawirusowa wyprzedaż.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin tracił nawet 6,8% i testował poziom 32 359 dol. zanim odrabiał część strat. Obecne ruchy cenowe sprawiają, że coraz głośniej mówi się o bańce z grudnia 2017 roku, kiedy po osiągnięciu historycznie wysokich poziomów w okolicach 20 tys. dol. kurs BTC nagle się załamał. Testuje to również popularną w ostatnich miesiącach narrację, że bitcoin dojrzewa i staje się popularnym zabezpieczeniem przed słabością dolara oraz ryzykiem inflacji, przyciągając długoterminowych inwestorów.

Alternatywna teza podaje natomiast, że krótkoterminowi spekulanci pomogli napędzić dynamiczne zyski BTC, który potroił swoją wartość w przeciągu ostatnich trzech lat, realizując obecnie zyski po dołączeniu do rynku sporej ilości nowego kapitału oraz traderów indywidualnych.

Jak na razie dla bitcoina jest to najgorszy tydzień od marca 2020 roku. Źródło: Bloomberg

Jak widać na poniższym wykresie cenowym, zamknięcie poniżej pułapu 34 tys. dol. otworzy bitcoinowi drogę do dalszej korekty, a kluczowym wsparciem w tym momencie wydaje się być okrągły poziom 30 tys. dol.

Strefa wsparcia BTC wypada na wysokości 28-30 tys. dol. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ether i Litecoin tracą wraz z BTC. Kryptowaluty oddają kilkadziesiąt miliardów dol. wartości

Kontynuacja wyprzedaży BTC odbija się negatywnie również na rynku altcoinów. Całkowita wartość wszystkich kryptowalut spada o kilkadziesiąt miliardów dolarów do poziomu 925 mld, a Ether i Litecoin w przeciągu ostatniej doby oddają kolejne 7% wartości spadając kolejno do 1047 oraz 134 dolarów.

Mocniej odbijać próbuje jedynie Bitcoin SV (BSV), który po poniedziałkowym spadku poniżej poziomu 200 dolarów, rośnie o kilkanaście procent w środę i powraca zarówno nad psychologiczna barierę jak i nad średnią ruchomą z 14 ostatnich dni.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCena ropy naftowej kontynuuje rajd wzrostowy, złoto i srebro odrabiają straty
Następny artykułGPW: wszystkie indeksy WIG traciły we wtorek
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here