Naga MarketsBitcoin nadal skupowany przez wieloryby. Do portfeli dużych graczy trafiło już 170 000 BTC Dane dostarczone przez zespół analityczny Santiment pokazują, że posiadający duże ilości bitcoinów tzw. wieloryby, nadal kupują BTC jako długoterminową inwestycję. Z kolei posiadacze krótkoterminowi sprzedają najstarszą kryptowalutę pozwalając rynkowi otrząsnąć się z tzw „słabych rąk”.

Wieloryby nabyły 170 000 BTC  

Według niedawnego tweeta Santiment, wieloryby BTC (z portfelami zawierającymi od 100 do 10 000 bitcoinów) kupują kryptowalutę od maja, kiedy ta zaczęła spadać z rekordowego poziomu blisko 65 000 USD.W ciągu ostatnich pięciu tygodni wieloryby zgromadziły 130 000 Bitcoinów. Kolejne 40 000 BTC trafiły do ich portfeli w ciągu ostatnich 10 dni, co daje łącznie 170 000 BTC nabytych w ostatnim czasie. Łączna wartość tych kryptowalut to ponad 6 mld USD.

Wykres dostarczony przez Glassnode widoczny na tweecie poniżej pokazuje, że długoterminowi posiadacze nadal akumulują bitcoiny, podczas gdy krótkoterminowi gracze wciąż sprzedają swoje BTC.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin przetestował poziom 40 000 USD

Podczas ostatnich kilku sesji byki kontrolują rynek bitcoina. Jak widać na wykresie dziennym BTC/USD poniżej, notowania odbiły od strefy wsparcia w obrębie 30 000 USD, pokonały 20-dniową średnia i zatrzymały się na górnej wstędze Bollingera.

Dziś cena bitcoina rośnie o około 3 proc., a wczorajsze maksima uplasowały się ponad poziomem 40 000 USD i poniżej 100-dniowej średniej. Kluczowy opór stanowi strefa w obrębie poziomu 42 000 USD.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here