Naga MarketsBitcoin nadal rośnie i zawstydza Warrena BuffettaNa rynku bitcoina widać duży wzrost aktywności handlowej. I to w czasie, gdy cyfrowa waluta drożeje do blisko 30 000 USD. Czy więc np. znany krytyk kryptowaluty Warren Buffett, szef Berkshire Hathaway, zmienił zdanie nt. cyfrowego aktywa? Nie wiemy, że bitcoin zawstydza powoli legendę Wall Street.

  • Bitcoin jest znów najdroższy w historii. Obecnie kapitalizacja rynkowa kryptowaluty jest wyższa niż kapitalizacja Berkshire Hathaway.
  • Wiele wskaźników pokazuje, że na rynku cyfrowych walut mamy hossę.

Rekordowy wolumen transakcji w sieci BTC

Warto zauważyć, że przez sieć BTC przelało się w czasie ostatnich 24 h ok. 252,37 miliardów USD. Inne wskaźniki, takie jak wielkość nieprzetworzonych transakcji czy opłaty za transakcje sieciowe, również sugerują ogólną zwiększoną aktywność w blockchainie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak dodatkowo poinformował Cointelegraph, portfele zawierające zarówno duże, jak i małe salda BTC również nadal rosną do nigdy wcześniej nie widzianych poziomów.

W międzyczasie w Google Trends odnotowano najwyższe zainteresowanie hasłem „Bitcoin” od lutego 2018 roku.

Hossa trwa w najlepsze

Co przyciąga uwagę inwestorów? Cena BTC, a konkretnie jej skok. Dziś bitcoin kosztuje ok. 29 000 USD. Maksymalnie kurs doszedł do ok. 29 300 USD. To najwięcej w całej historii kryptowaluty.

Mało tego, 30 grudnia największa kryptowaluta świata przekroczyła poziom kapitalizacji rynkowej Berkshire Hathaway. Przypomnijmy, że jeszcze ok. 3 lata temu Warren Buffett przyrównał BTC do „trutki na szczury do kwadratu”. Teraz może żałować, że nie zainwestował w tę “truciznę”.

Ether nadal osiąga lepsze wyniki

Sukcesy bitcoina nadal bledną w porównaniu z wynikami etheru, kryptowaluty Ethereum. Jak pokazują dane liczbowe, para ETH / USD zdrożała w tym roku o 500 proc. W porównaniu z marcowymi minimami, wyniki są jeszcze lepsze.

W serii tweetów Bobby Ong, twórca strony z danymi cenowymi Coingecko, przedstawił swoje prognozy dotyczące rynku kryptowalut w 2021 r. Jest optymistą zwłaszcza w kwestii ETH. Ma jednak też pewne obawy.

– ETH przekroczy 1 500 USD, napędzane głównie przez DeFi. Opłaty za gas ponownie gwałtownie wzrosną i uwydatnią problemy [sieci] ze skalowalnością – zauważył.

W przypadku bitcoina Ong przewiduje, że kryptowaluta zdrożeje do 100 000 USD.

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here