Naga MarketsBitcoin BTCBitcoin (BTC) kolejny dzień z rzędu utrzymuje się powyżej 8 000 USD. Co czeka nas dalej? 

Dane z Coin360 i Cointelegraph Markets pokazały, że para BTC/USD zaczyna tydzień od pułapu na nieco ponad 8 100 USD. Ogólnie bitcoinowi udaje się utrzymać takie poziomy, z jedną krótką podróżą poniżej 8 000 USD, która miała miejsce w niedzielę.

W dalszej perspektywie chyba możemy oczekiwać wzrostów.

Bitcoin: kurs w niedalekiej przyszłości

Słynny analityk tego rynku Tone Vays uważa, że pewnym powodem do niepokoju może być dziś “stopa finansowania giganta instrumentów pochodnych BitMEX”.

„Oscylatory na wykresie dziennym są bardzo mocne, z wyjątkiem stopy finansowania BitMEX – stopa finansowania BitMEX jest w rzeczywistości bardzo, bardzo ważna i zwykle jest odwrotna do tego, co wszyscy robią”, podsumował w ostatnim odcinku swojego programu na YouTube.

Vays dodał, że historycznie to jednak stopa finansowania BitMEX, która była „zwykle właściwa” jako narzędzie prognostyczne.

Idąc dalej, zidentyfikował kolejny poważny obszar oporu na 8 800 USD, ale poniżej tego stosunkowo mało było przeszkód dla bitcoina.

Inny użytkownik Twittera Joe007 napisał zaś ostatnio:

„Przy 12K + zainteresowanie zakupem było wyraźnie duże. W czasie ostatniego „przełomu” wydaje się, że prawie nikt nie kupuje na 8K +”.

Z kolei Keith Wareing dodatkowo stwierdził, że bitcoin może jeszcze spaść nawet do 4000 dolarów do kwietnia br.

Dlaczego ma rosnąć?

Inni analitycy – nie patrzący na AT – sugerują bardziej, by nie ignorować tego, co dzieje się na Bliskim Wschodzie. Są zdania, że ewentualna wojna w Iranie (lub nawet groźba jej wybuchu) może doprowadzić do wzrosty cen kryptowalut.

Peter Schiff, znany inwestor z rynku złota, uważa zaś, że o ile kruszec zaczął rosnąć w czasie ostatnich wydarzeń na Bliskim Wschodzie z powodu tego, że jest bezpieczną przystanią, tak bitcoin i inne cyfrowe waluty też rosły, ale tylko dlatego, że spekulanci zaczęli je kupować, bowiem uznali, że poważni inwestorzy uznają je za safe haven.

Innym czynnikiem prowzrostowym jest zaś halving, który ma mieć miejsce w maju br.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here