Naga MarketsJacek Brzeski
Jacek Brzeski (redaktor Polsat News) zaprasza na kolejny odcinek z serii Artyści Rynków

Artyści Rynków” zapraszają na 12 odcinek programu prowadzonego przez Jacka Brzeskiego z Polsat News, którego gościem był Łukasz Wardyn reprezentujący brokera CMC Markets. W trakcie rozmowy poruszono między innymi temat obecnych zawirowań na rynku kryptowalutowym, w tym sytuacji Bitmarket oraz najnowszych planów Goldman Sachs. Bitcoin pomimo tego, że nadal jest relatywnie młodym rynkiem to zdaniem ekspertów niesie ze sobą spory potencjał.


Bitcoin z szansą na większą adopcję dzięki potencjalnemu debiutowi giełdowemu

Jak zauważa Łukasz Wardyn, w Polsce dochodzi do zamknięcia kolejnej giełdy kryptowalutowej (więcej na ten temat przeczytasz w tym miejscu) a użytkownicy Bitmarket starają się odzyskać utracone środki. Z drugiej strony, na świecie pojawiają się kolejne projekty, które mogą sprawić, że Bitcoin stanie się bardziej popularny w świadomości przeciętnych odbiorców, przez co zyska cały rynek cyfrowych aktywów.

„Pod względem instytucjonalnym i infrastrukturalnym [Bitcoin] to nadal świeży rynek (…), ale mamy też przykłady, gdzie miliony płyną do inwestycji na tym rynku. W Stanach Zjednoczonych mamy potencjalny debiut spółki Diginex, zajmującej się doradztwem w zakresie kryptowalut i blockchainu. Jej potencjał kapitalizacji to ponad 250 milionów dolarów, jeżeli faktycznie wejdzie na giełdę” – komentuje dyrektor CMC Markets.

Zobacz również: Bitcoin to instrument spekulacyjny, a kurs BTC może spaść do 4 tys. USD

Goldman Sachs chce wejść na rynek kryptowalut?

„Słyszymy, że Goldman Sachs powraca do swojego projektu kryptowalutowego, szuka specjalistów w tym zakresie i chce rozwijać niezależne ramię, które będzie zajmowało się tokenizacją i blockchainem. Należy pamiętać, że Goldman był jednym z pierwszych banków inwestycyjnych, który rozwinął swój trading desk w zakresie handlu kryptowalutami” – dodaje Łukasz Wardyn.

Jak jednak zauważa dyrektor CMC Markets na Europę Wschodnią, wzrost zainteresowania tematem kryptowalut przez duże instytucje nie musi wcale oznaczać, że Bitcoin będzie wzrastać. Jego cena nie musi być uzależniona od zwiększającej się adopcji, a często zależeć głównie od silnej presji spekulacyjnej.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here