Naga Marketsnapis BTCUSD na tle wykresuW trakcie wtorkowej sesji Bitcoin testował poziom oporu pokrywający się z październikowymi minimami, a w środę traci nieznacznie powracając w okolice 7 tysięcy dolarów. Spadkowe nastroje widać również na rynku altcoinów, gdzie najsilniej osuwa się Bitcoin SV oraz Binance Coin, zmniejszające swoją wartość o około 3%. Kapitalizacja rynku kryptowalutowego utrzymuje się poniżej 200 miliardów, a dominacja BTC powyżej 65%.


Bitcoin powinien zyskać przez działania Chin. Kurs BTC cały czas czeka na pozytywną reakcję

Podjęte na przestrzeni bieżącego miesiąca działania chińskich władz dążących do stopniowej likwidacji giełd oraz farm kopania Bitcoinów powinny zdaniem Tomasza Rozmusa przysporzyć inwestorom okazji inwestycyjnych, chociaż na razie napływające z Kraju Środka informacje nie podbiły ceny najstarszej z kryptowalut:

„Chiny likwidują handel krypto, zamykają kolejne giełdy jednak reakcja rynku może dać dobre okazje inwestycyjne. Postęp w cenie nie jest aż tak duży jak na tak ważną dla rynku informacje. Władze w Chinach próbują tym samym powtrzymać transfer pieniędzy poza Chiny jednak ma to drugie dno. Otóż wzrasta przez to czarny rynek gwarantujący popyt. Te złe informacje są bez wątpienia dla inwestorów długoterminowych okazja do wejścia w rynek po niższych cenach” – komentował Rozmus w trakcie programu Crypto Flash.

Bitcoin po spadkowym poniedziałku, podczas którego testował okolice 6500 dolarów, odbijał w okolice zeszło miesięcznych dołków na wysokości 7300 dolarów, stanowiących obecnie ważną strefę oporu. Byki nie potrafią sforsować poziomu drugi dzień z rzędu i dopóki ten nie zostanie ostatecznie wybity, presja podażowa nadal będzie wysoka, w związku z czym nie można wykluczyć ponownego testu półrocznych minimów.

Bitcoin poniżej ważnego oporu, krus BTC nadal może spaść w okolice 6,4 tys. USD
Bitcoin poniżej ważnego oporu, krus BTC nadal może spaść w okolice 6,4 tys. USD

Bitcoin SV oraz Binance Coin również blokowane przez lokalne opory

Nie tylko Bitcoin, ale również największe altcoiny znalazły się na lokalnych minimach. Bitcoin SV (BSV) walczy kolejną sesję z rzędu z poziomem 110 dolarów, który pokrywa się z minimami lipcowymi, Binance Coin testuje natomiast dołki z przełomu września i października tuż nad poziomem 15 dolarów.

Deprecjacja szeroko pojętego rynku altcoinów powoduje, że znowu wzrasta dominacja Bitcoina, którego wartość odpowiada obecnie za ponad 65% całej kapitalizacji rynku cyfrowych aktywów. Znaczenie drugiego co do wielkości tokenu sieci Ethereum plasuje się natomiast na poziomie około 8%. ETH testował w poniedziałek najniższe poziomy od marca chwilowo spadając pod 140 dolarów, obecnie poziom pełni jednak rolę nowego wsparcia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here