Naga Marketsbitcoin i yahooBitcoin na Yahoo? Yahoo Finance, gigant z rynku wiadomości finansowych z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, zintegrował swoją stronę internetową z CoinMarketCap (CMC). Dzięki temu ta jedna z topowych witryn w sieci umożliwia teraz użytkownikom śledzenie cen głównych kryptowalut, dostarczając im dane oparte na CMC, w tym kapitalizację rynku, wolumen obrotu, podaż i inne informacje.

Yahoo Finance i CMC, należące do Verizon Media, potwierdziły strategiczne partnerstwo w zakresie danych i treści dot. kryptowalut w komunikacie prasowym wysłanym właśnie do mediów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin a Yahoo Finance

Strona Yahoo Finance zapewnia teraz prezentację wycen łącznie 118 walut cyfrowych, w tym głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin (BTC), Ether (ETH), XRP, Bitcoin Cash (BCH), Tether (USDT) i innych wiodących projektów.

Ceny obejmują dane z ponad 200 giełd kryptowalut i obejmują waluty, które stanowią ponad 90 proc. globalnej kapitalizacji rynku na dzień uruchomienia indeksu. Liczba kryptowalut wymienionych na CMC wynosi zaś obecnie 4 844, co pokazuje, że na tym rynku liczy się stosunkowo mało projektów.

Firmy poinformowały, że oprócz cen kryptowalut, CMC dostarczy również pewne informacje edukacyjne. W związku z tym codzienny biuletyn i treść bloga CMC zostaną zintegrowane ze strumieniem wiadomości na stronie przeglądarki Yahoo, a także na poszczególnych stronach tematycznych.

Dodatkowo, Yahoo Finance planuje dodać też dwa indeksy kryptowalut CMC – Crypto 200 i Crypto 200 EX, jak podaje ogłoszenie.

Joanna Lambert, dyrektor generalna ds. finansów i technologii Verizon Media, podkreśliła potrzebę zapewnienia klientom zaufanego źródła wiadomości i danych rynku, ponieważ kryptowaluty wciąż zyskują na znaczeniu. Stwierdziła:

„Współpracując z CoinMarketCap, zaufanym globalnym dostawcą danych kryptowalutowych, możemy dostarczać aktualne i wiarygodne informacje, aby zaspokoić  potrzeby naszych odbiorców”.

Yahoo stoi po stronie kryptowalut

Yahoo Finance jak dotąd aktywnie reaguje na rosnącą popularność kryptowalut. W sierpniu 2018 r. Yahoo Finance zintegrowało też handel Bitcoinem, Etherem i Litecoinem (LTC) na swojej platformie. Z kolei od koniec 2018 r. firma Square, przyjazna dla Bitcoina, otrzymała tytuł firmy roku Yahoo Finance.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here