Naga MarketsDane pokazują, że Grayscale i MicroStrategy coraz mocniej inwestują w BTC. Wall Street zaczyna „hodling” bitcoina. Instytucje kupują ogromne ilości kryptowalut i ich nie sprzedają. Wszystko tak, jak miało to miejsce w 2016 r.

  • Coraz więcej instytucji skupuje BTC.
  • Sytuacja przypomina tą z 2016 r.

Bitcoin na Wall Street

Dane z różnych źródeł pokazują, że ponad 40 proc. podaży bitcoinów nie opuściło portfeli od dwóch lat. Jednocześnie podmioty instytucjonalne skupują ogromne ilości BTC, co w coraz większym stopniu wygląda jak przygotowania do wdrożenia długoterminowej strategii inwestycyjnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ciągu ostatnich dwóch tygodni Grayscale kupiło 14 422 BTC. Microstrategy z kolei dokładnie 21 454 BTC. Górnicy bitcoina wydobyli 12 594 BTC – podsumował sytuację analityk Kevin Rooke.

W ostatnich dniach głośno było o zakupie BTC przez MicroStrategy, która to firma uczyniła największą kryptowalutę nowym zasobem rezerwowym.

W międzyczasie Grayscale powróciło do zakupów bitcoinów. Firma posiada już ogromną liczbę coinów, a Cointelegraph informuje, że jest na dobrej drodze do utrzymania pułapu 3,4 proc. całkowitej podaży do 2021 r.

Nikt nie sprzedaje?

Dalsze dane potwierdzają pogląd, że chociaż para BTC / USD osiągnęła najwyższy poziom od ponad roku, inwestorzy nie są nadal w nastroju do sprzedaży. Zamiast tego wydaje się, że w grę wchodzi już ich długoterminowa strategia inwestycyjna, czyli – mówiąc językiem fana BTC – “hodling”.

Ostatni raz, jak sugeruje to Charles Edwards z firmy zarządzającej aktywami cyfrowymi Capriole, taka sytuacja miała miejsce w styczniu 2016 r.

– Pomimo ostatnich podwyżek cen nikt nie chce czerpać zysków. Popyt rośnie, a podaż spada – tłumaczy.

Znany analityk Willy Woo twierdzi, że bitcoin może być teraz we „wczesnej fazie głównej hossy”.

Wielka inflacja monetarna jest bliska. Uzbrój się w bitcoina – napisał w środę na Twitterze Tyler Winklevoss. Czy więc to polityka banków centralnych i szalony dodruk walut sprawi, że BTC zaliczy kolejną bańkę? Wiele na to wskazuje…

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here