Naga MarketsCena Bitcoina BTC na tym skorzysta? Ogromna podaż pieniądzą spodziewana w 2021 roku Według Dana Tapeiro, globalnego inwestora makro, Bitcoin (BTC) najprawdopodobniej skorzystałaby na zwiększeniu podaży pieniądza (M2) obejmującej gotówkę, depozyty czekowe i łatwo wymienialne waluty fiducjarne – która w przyszłym roku wzrośnie o 40 procent. W opublikowanym dziś tweecie, Tapeiro stwierdził, że tytułowa ogromna płynność trafi także na rynek Bitcoina. Co to oznacza dla najstarszej kryptowaluty?

  • Podaż pieniądza (M2) może spadać w IV kw. 2020 r., a wraz z nią rynek akcji
  • Ogromna globalna płynność spodziewana jest w przyszłym roku
  • Wzrostom rynku akcji w 2021 może towarzyszyć aprecjacja złota i Bitcoina

Bitcoin i złoto skorzystają na ogromnej podaży pieniądza w przyszłym roku

Założyciel DTAP Capital nakreślił byczy scenariusz dla Bitcoina po przestudiowaniu wykresu przedstawionego przez firmy zajmujące się analizą danych finansowych Nordea i Macrobond. Wcześniejszy obraz pokazywał wyniki indeksu S&P 500 rok do roku, prawie podążające za M2.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nordea i Macrobond spodziewały się spadku M2 w czwartym kwartale. To rzuca na indeks S&P 500 pro-spadkowy czar. Niemniej jednak, firmy przewidywały również dramatyczny wzrost M2 w przyszłym roku. Tapeiro zinterpretował to jako byczy sygnał dla akcji, a także złota i Bitcoina.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

– Ogromna globalna płynność trafi na rynek akcji W PRZYSZŁYM roku. Wykres sugeruje korektę na rynku akcji w czwartym kwartale, a następnie w 2021 roku największy wzrost za naszych czasów. Wzrost może być pionowy i osiągnąć ogromną prędkość. Tym razem może być prowadzony przez złoto. Bitcoin też by na nim skorzystał – napisał w tweecie Dan Tapeiro.

Bezpieczne przystanie będą miały się dobrze w 2021 roku?

Pandemia COVID-19 skłoniła Rezerwę Federalną (Fed) do uruchomienia programu stymulacyjnego na ogromną skalę. Bank centralny niemal do zera obniżył również stopy procentowe.

Ponadto, Kongres Stanów Zjednoczonych zapewnił dodatkową płynność w wysokości 2 bilionów dolarów, aby wesprzeć rekordową liczbę bezrobotnych Amerykanów i bankrutujących firm. Wszystkie wspomniane programy stymulacyjne będą prawdopodobnie przedłużane, co wskazuje na narastający deficyt fiskalny, wyższą inflację, słabe rentowności obligacji i osłabienie dolara amerykańskiego.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

W rezultacie powyższych zabiegów, inwestorzy zwrócili się w kierunku bezpiecznych przystani. Dzięki temu złoto wzniosło się wczoraj na historyczne maksima, ponad poziom 2000 dolarów za uncję i dziś dalej rośnie. W międzyczasie, a konkretnie w niedzielę, Bitcoin (BTC/USD) wzrósł do 12000 dolarów bazując na tych samych przesłankach.

Kontynuacja programów stymulacyjnych wspierających amerykańską gospodarkę utrzymałaby presję na dolara amerykańskiego i rentowność obligacji. To z kolei skłoniłoby inwestorów do poszukiwania bezpieczeństwa w bardziej ryzykownych aktywach. Realizacja tego scenariusza miałaby prawdopodobnie pozytywny wpływ na cenę Bitcoina. Najstarsza kryptowaluta mogłaby bowiem przyciągnąć część tej ogromnej płynności.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here