Naga Marketsbitcoin kobietyMedia spekulują, czy Twitter wkrótce otworzy się na kryptowalutę bitcoin. Pojawiły się bowiem pogłoski o tym, że portal chce umożliwić swoim userom płacenie sobie wzajemnie napiwków. Jeśli dodasz do tego faktu to, że CEO oraz założyciel platformy, Jack Dorsey, jest fanem BTC, możesz dojść do wniosku, że może on chcieć wykorzystać w tym celu zdecentralizowaną technologię cyfrowych walut. 

Już jakiś czas temu w mediach pojawiła się informacja o tym, że Dorsey stworzy wewnątrz Twittera zespół ds. zdecentralizowanych technologii. Jego zadaniem ma być dostosowanie portalu do tego typu rozwiązań. W razie jeśli zatrudnieni eksperci nie znajdą na rynku istniejących technologii, które miałyby napędzać “nowego” Twittera, mają je sami zaprojektować.

Bitcoin na Twitterze

Teraz do tych bardziej czy mniej pewnych informacji dochodzą nowe, o których mediom mówiły anonimowe osoby z Twittera. Ponoć Dorsey chce, by userzy portalu mogli wzajemnie obdarowywać się napiwkami. Sam jest znany z bycia wielkim fanem bitcoina, więc jest spora szansa, że te byłyby oparte na kryptowalutach.

Jakie miałoby to skutki dla rynku? Ogromne! Bitcoin stałby się bowiem środkiem płatniczym na jednej z największych platform social media na świecie. Idealna odpowiedź na Librę Facebooka.

Libra Facebooka

Choć Mark Zuckerberg też wspominał o tym, że przyszłością jego portalu są zdecentralizowane technologie, w praktyce stawia na rozwiązania, które pozwalają mu na większą kontrolę nad wszystkim. Tym ma być też Libra – cyfrowa waluta, nad którą Facebook pracuje używając do tego innego podmiotu – Stowarzyszenia Libra.

Projekt Zuckerberga i tak jednak spotkał się krytyką i kontrowersjami ze strony polityków oraz regulatorów z całego globu. Dziś na emisję Libry nie chcą pozwolił już zarówno urzędnicy w USA jak i UE. Ich chińscy odpowiednicy odpowiedzieli zaś wzmożeniem prac nad cyfrowym juanem, który ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w 2020 r.

W każdym razie wykorzystanie BTC przez Twittera wydaje się realnym i lepszym pomysłem, niż tworzenie swojej cyfrowej waluty, jak widać to po przykładzie Facebooka.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here