Naga MarketsTomasz Rozmus
Tomasz Rozmus z Tokeneo opatruje w obecnych poziomach BTC okazji do tanich zakupoów

Kurs Bitcoina w trakcie czwartkowej sesji notował trzeci dzień spadków z rzędu i testował najniższe poziomy od końcówki lipca. Ostatecznie sesja zamykała się nad dolnym ograniczeniem strefy akumulacji i jednocześnie wsparciem 9,5 tys. dolarów. Zdaniem Tomasza Rozmusa najstarsza z kryptowalut jest obecnie przeceniona i obecne poziomy są dobrą okazją do podejmowania decyzji zakupowych.


Bitcoin z okazją na tanie zakupy? Kurs BTC w strefie akumulacji

Bitcoin w tym tygodniu spadał przez trzy sesje handlowe z rzędu, wybijając istotne wsparcie na wysokości 10 tysięcy dolarów. Czwartkowe spadki zatrzymały się na kolejnym z ważnych wsparć i cena nie dotarła jeszcze do minimów lipcowych. Jeżeli strefa akumulacji zostanie utrzymana, wtedy powinna zapewnić odbicie i możliwość ponownego podejścia w kierunku lokalnych maksimów z pierwszej części miesiąca powyżej 12 tys. dolarów:

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin zatrzymuje spadki w piątek. Kurs BTCUSD D1

„Za spadkami cen Bitcoina i całego rynku stoi kilka powodów. Najważniejsze z nich to ogłoszenie z 28 sierpnia, w którym Chiński Bank Centralny dementuje jakoby miał już w październiku wprowadzić narodową kryptowalutę oraz wygaśnięcie połowy kontraktów terminowych na BTC na chicagowskiej giełdzie CME. Wygaśniecie oraz brak decyzji o otwarciu nowych kontraktów to zamykanie rynku futures na BTC na największej giełdzie towarowej świata. Inwestorzy musieli się wiec wycofać z rynku a kolejne wejście umożliwi im platforma Bakkt, która ma być otwarta końcem następnego miesiąca. Aktualne ceny to okazja na tanie zakupy” – twierdzi Tomasz Rozmus z Tokeneo.

Monero, Litecoin i Bitcoin Cash liderami piątkowych spadków

W momencie gdy deprecjacja na BTC została przynajmniej chwilowo zatrzymana, nadal silnie traci część altcoinów. O godzinie 08:00 w gronie najmocniejszych spadkowiczów znajdowały się Monero (-6%), Litecoin (-4%) oraz Bitcoin Cash (-2,2%), jak wynikało ze zmienności procentowej w ujęciu dobowym. W skali całego tygodnia spadki są natomiast dwucyfrowe, gdzie XMR osuwa się o niemal 20%.

W efekcie Litecoin pogłębia kilkumiesięczne dołki i znajduje się na najniższych poziomach od kwietnia 2091, a monero spada poniżej 68 dolarów w kierunku minimów z maja.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here