Naga Markets

Wiedeńska Giełda Papierów Wartościowych, staje się trzecim parkietem na świecie, który dopuszcza Bitcoina do regulowanego segmentu rynku. Po debiucie na niemieckiej giełdzie XETRA w lipcu 2020 r., szwajcarski emitent exchange-traded product (ETP) 21Shares AG wprowadził pierwsze produkty Bitcoin i Ethereum na oficjalny rynek austriackiej giełdy, zapewniając większe bezpieczeństwo, przejrzystość i efektywny kosztowo dostęp dla inwestorów poszukujących ekspozycji na tę alternatywną klasę aktywów. Od 1 września 2020 roku 21Shares Bitcoin ETP mogą być notowane na oficjalnym rynku wiedeńskiej giełdy.

  • Certyfikaty strukturyzowane ETP to instrumenty finansowe, których zachowanie zależy od zmian ceny instrumentu bazowego, w tym przypadku kursu Bitcoina i Ethereum
  • Dzięki ruchowi większa ilość inwestorów instytucjonalnych uzyska dostęp do kryptowalut w regulowanym środowisku
  • 21Shares oferuje obecnie 11 różnych certyfikatów strukturyzowanych związanych z kryptowalutami

Bitcoin podbija Niemcy, Austrię i Szwajcarię poprzez rynek regulowany

W wyniku wejścia na giełdę wiedeńską, największa giełda w każdym z trzech krajów DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria) wprowadziła Bitcoin ETP. To osiągnięcie jest kolejnym dowodem na instytucjonalną – i co ważniejsze, regulacyjną – akceptację tej wschodzącej klasy aktywów cyfrowych. Zarówno certyfikat na Bitcoina i Ethereum zostały wprowadzone do Austrii i dopuszczone do dystrybucji dla inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych z wykorzystaniem znanej i powszechnie akceptowanej struktury finansowej.Cieszymy się, że Bitcoin jest teraz dostępny wszędzie, zarówno dla inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych w całym regionie DACH. Zaczęliśmy od rynku szwajcarskiego ze względu na nasze rodzinne korzenie i przyjazny dla kryptowalut krajobraz. W lipcu 2020 r. weszliśmy na rynek niemiecki, notując ABTC na giełdzie Deutsche Boerse XETRA. Dzięki temu notowaniu w Austrii wszystkie kraje niemieckojęzyczne mogą teraz z łatwością korzystać z tej klasy aktywów. Poza regionem DACH, żadna inna jurysdykcja na świecie nie zapewnia tak wszechstronnego i szerokiego dostępu do Bitcoina – komentuje Hany Rashwan, dyrektor generalny 21Shares AG.

Zobacz również: Szwajcarska giełda (SIX) wprowadza ETP na kryptowalutę Ripple (XRP)

Kryptowalutowe ETP popularne w Europie niemieckojęzycznej

Bitcoin ETP został uruchomiony w lutym 2019 roku i dostępny jest dla inwestorów z prowizją od 1,49% w skali roku. W odróżnieniu od certyfikatów ETN, ETP ma zagwarantować inwestorom, że 100% certyfikatu pokrywane jest w podstawowym produkcie bazowym, czyli w tym przypadku w BTC.

21Shares AG jest jednym z innowacyjnych startupów w Europie, pionierem w popularyzowaniu aktywów cyfrowych poprzez zaawansowaną strukturę ETP. Wzrost rynku kryptowalut znajduje odzwierciedlenie we wzroście zarządzanych przez 21Shares aktywów, których wartość przekroczyła 100 mln USD w ciągu niecałych dwóch lat.

Dzięki temu ważnemu notowaniu wiedeńska giełda rozszerza swój wybór klas aktywów. Doświadczeni, lokalni inwestorzy mogą teraz korzystać z zalet rynku akcji w handlu kryptograficznym: Monitorowany, regulowany i przejrzysty handel z informacją w czasie rzeczywistym i bezpiecznym rozliczaniem za pośrednictwem stałego konta maklerskiego – dodaje Thomas Rainer, dyrektor ds. rozwoju biznesu wiedeńskiej giełdy.

Więcej na temat instrumentu ABTC (Bitcoin ETP) można znaleźć na oficjalnej stronie 21Shares. Oprócz certyfikatów na Bitcoina i Ethereum, firma oferuje również podobne instrumenty na Bitcoin Cash, Ripple, Binance Coin i Tezos.

NED

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułCena złota w kierunku 2000 dol. Wzrosty wspiera silna deprecjacja USD
Następny artykułElemental Holding szacuje spadek przychodów na ok. 43% kw/kw w II kw. 2020
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here