Naga MarketsWiedeńska Giełda Papierów Wartościowych, staje się trzecim parkietem na świecie, który dopuszcza Bitcoina do regulowanego segmentu rynku. Po debiucie na niemieckiej giełdzie XETRA w lipcu 2020 r., szwajcarski emitent exchange-traded product (ETP) 21Shares AG wprowadził pierwsze produkty Bitcoin i Ethereum na oficjalny rynek austriackiej giełdy, zapewniając większe bezpieczeństwo, przejrzystość i efektywny kosztowo dostęp dla inwestorów poszukujących ekspozycji na tę alternatywną klasę aktywów. Od 1 września 2020 roku 21Shares Bitcoin ETP mogą być notowane na oficjalnym rynku wiedeńskiej giełdy.

  • Certyfikaty strukturyzowane ETP to instrumenty finansowe, których zachowanie zależy od zmian ceny instrumentu bazowego, w tym przypadku kursu Bitcoina i Ethereum
  • Dzięki ruchowi większa ilość inwestorów instytucjonalnych uzyska dostęp do kryptowalut w regulowanym środowisku
  • 21Shares oferuje obecnie 11 różnych certyfikatów strukturyzowanych związanych z kryptowalutami

Bitcoin podbija Niemcy, Austrię i Szwajcarię poprzez rynek regulowany

W wyniku wejścia na giełdę wiedeńską, największa giełda w każdym z trzech krajów DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria) wprowadziła Bitcoin ETP. To osiągnięcie jest kolejnym dowodem na instytucjonalną – i co ważniejsze, regulacyjną – akceptację tej wschodzącej klasy aktywów cyfrowych. Zarówno certyfikat na Bitcoina i Ethereum zostały wprowadzone do Austrii i dopuszczone do dystrybucji dla inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych z wykorzystaniem znanej i powszechnie akceptowanej struktury finansowej.

Cieszymy się, że Bitcoin jest teraz dostępny wszędzie, zarówno dla inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych w całym regionie DACH. Zaczęliśmy od rynku szwajcarskiego ze względu na nasze rodzinne korzenie i przyjazny dla kryptowalut krajobraz. W lipcu 2020 r. weszliśmy na rynek niemiecki, notując ABTC na giełdzie Deutsche Boerse XETRA. Dzięki temu notowaniu w Austrii wszystkie kraje niemieckojęzyczne mogą teraz z łatwością korzystać z tej klasy aktywów. Poza regionem DACH, żadna inna jurysdykcja na świecie nie zapewnia tak wszechstronnego i szerokiego dostępu do Bitcoina – komentuje Hany Rashwan, dyrektor generalny 21Shares AG.

Zobacz również: Szwajcarska giełda (SIX) wprowadza ETP na kryptowalutę Ripple (XRP)

Kryptowalutowe ETP popularne w Europie niemieckojęzycznej

Bitcoin ETP został uruchomiony w lutym 2019 roku i dostępny jest dla inwestorów z prowizją od 1,49% w skali roku. W odróżnieniu od certyfikatów ETN, ETP ma zagwarantować inwestorom, że 100% certyfikatu pokrywane jest w podstawowym produkcie bazowym, czyli w tym przypadku w BTC.

21Shares AG jest jednym z innowacyjnych startupów w Europie, pionierem w popularyzowaniu aktywów cyfrowych poprzez zaawansowaną strukturę ETP. Wzrost rynku kryptowalut znajduje odzwierciedlenie we wzroście zarządzanych przez 21Shares aktywów, których wartość przekroczyła 100 mln USD w ciągu niecałych dwóch lat.

Dzięki temu ważnemu notowaniu wiedeńska giełda rozszerza swój wybór klas aktywów. Doświadczeni, lokalni inwestorzy mogą teraz korzystać z zalet rynku akcji w handlu kryptograficznym: Monitorowany, regulowany i przejrzysty handel z informacją w czasie rzeczywistym i bezpiecznym rozliczaniem za pośrednictwem stałego konta maklerskiego – dodaje Thomas Rainer, dyrektor ds. rozwoju biznesu wiedeńskiej giełdy.

Więcej na temat instrumentu ABTC (Bitcoin ETP) można znaleźć na oficjalnej stronie 21Shares. Oprócz certyfikatów na Bitcoina i Ethereum, firma oferuje również podobne instrumenty na Bitcoin Cash, Ripple, Binance Coin i Tezos.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here