Naga MarketsAustralijczycy mogą od teraz wpłacać pieniądze na lokalną giełdę z bitcoinami za pomocą poczty. Ta druga uważa, że zwiększy to wolumen obrotu na jej platformie.

  • Australijska poczta ułatwia kupowanie BTC.
  • Twórcy usługi twierdzą, że zwiększy to adopcję kryptowalut na rynku.

Bitcoin kupiony za pomocą usługi pocztowej

Według ogłoszenia z 24 czerwca klienci lokalnej giełdy kryptowalut Bitcoin.com.au będą mogli zapłacić za bitcoiny w ponad 3500 oddziałach australijskich poczty.

Holger Arians, dyrektor generalny firmy, wyjaśnił, że wierzy, że nowa opcja płatności sprawi, że niektórzy ludzie będą chętniej kupować kryptowaluty.

Dla wielu osób płacenie za bitcoiny na poczcie australijskiej jest bezpieczniejsze niż przelewanie środków przez Internet – szczególnie dla osób kupujących je po raz pierwszy. Jesteśmy dumni z tego partnerstwa i chcielibyśmy podziękować Australia Post za ich nieustanne otwieranie się na nowe technologie – powiedział.

Klienci Bitcoin.com.au byli już wcześniej w stanie zapłacić za bitcoiny w 1500 punktach sprzedaży detalicznej w sieci płatności Blueshyft.

Rosnąca liczba miejsc, gdzie sprzedaje się kryptowaluty

Rośnie liczba fizycznych lokalizacji, które oferują obecnie konsumentom możliwość zakupu kryptowalut. Niedawno na rynku liczba bitomatów przekroczyły liczbę 8000 urządzeń zainstalowanych na całym świecie. Obecnie można kupić bitcoiny za gotówkę w ponad 20 000 punktów sprzedaży detalicznej w całych Stanach Zjednoczonych, w tym 7-Eleven, CVS i Rite Aid.

We wrześniu ubiegłego roku wszystkie sklepy 7-Eleven na Filipinach również zaczęły sprzedawać kryptowaluty. Na początku 2019 r. wiele francuskich sklepów z tytoniem zrobiło to samo.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here