Naga MarketsBitcoin na pierwszej stronie The Wall Street JournalKryptowaluty przykuwają teraz uwagę mediów głównego nurtu. Na pierwszej stronie dzisiejszego The Wall Street Journal omówiono obecną sytuację rynkową BTC.

  • Bitcoin stał się tematem, którym interesują się media głównego nurtu. O kryptowalucie napisał The Wall Street Journal.
  • W tekście dość szczegółowo przybliżono czytelnikom to, co działo się na giełdach kryptowalut w ostatnich tygodniach.

Bitcoin na czołówce The Wall Street Journal

Po wzroście kursu o 80 proc., jaki miał miejsce w ciągu dwóch miesięcy, bitcoin odzyskuje zainteresowanie mediów z głównego nurtu. Sam The Wall Street Journal omawia to, co dzieje się na giełdach kryptowalut w ostatnim okresie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W artykule dziennika zauważono, że bitcoin cieszy się już zainteresowaniem „miliarderów z Wall Street” Paula Tudora Jonesa i Stanleya Druckenmillera, a także innych osób, które są znane w finansowym światku.

Gazeta podkreśla też rosnący popyt ze strony inwestorów detalicznych, którzy mają teraz dostęp do aktywów kryptograficznych za pośrednictwem znanych firm świadczących usługi finansowe.

Dalej w tekście dodano, że wolumeny bitcoinów w aplikacji Square wyniosły 1,6 miliarda USD w trzecim kwartale 2020 roku. Dla porównania: przez cały 2019 r. było to “tylko” 555 milionów USD. Aktywność handlowa na amerykańskiej giełdzie ItBit również wzrosła po ujawnieniu, że wkrótce wystartuje usługa PayPala, która umożliwi płacenie w BTC.

Bitcoin zyska na znaczeniu

Także dyrektor generalny PayPala, Dan Shulman, powiedział podczas wywiadu na antenie CNBC, że coraz częstsze stosowanie bitcoina w zakupach spowoduje, że aktywa kryptograficzne zmienią się w faktyczne waluty.

– Ponieważ pieniądze papierowe powoli znikają (…), banki centralne, szczególnie po stronie detalicznej, będą musiały zastąpić papierowe pieniądze [nowymi] formami cyfrowej waluty fiducjarnej – dodał.

Jak widać, BTC powoli wraca do mainstremu, skąd został wyrzucany po pęknięciu bańki spekulacyjnej w 2017 r. Z pewnością zainteresowanie mediów kryptowalutami dodatkowo zwiększy popyt na cyfrowe waluty – zarówno jako narzędzia płatnicze, ale też aktywa, na których można zarobić.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here