Naga MarketsTo tylko kwestia czasu zanim bitcoin osiągnie nowy, rekordowy poziom na wykresie. Tak przynajmniej uważa Aleks Svetski, współzałożyciel i dyrektor generalny aplikacji inwestycyjnej Amber.

  • CEO znanego projektu na rynku twierdzi, że to tylko kwestia czasu, zanim BTC przebije ATH.
  • Po tym nastąpić ma FOMO i zapewne nowa bańka.

Bitcoin po więcej niż 20 000 USD? To kwestia czasu!

To tylko kwestia czasu – jest idealny czas [zawirować gospodarczych], a presja [inwestorów] gdzieś będzie musiała gdzieś pójść – Svetski przekazał to Cointelegraph w e-mailu z dn. 21 maja. – W przypadku bitcoinów podaż jest stała, a ich użyteczność jako (…) pieniędzy rośnie – dodał.

Mimo tak krzepiących słów, kurs BTC na razie przeraża każdego, kto unika jazdy rollercoasterem. Kryptowaluta spadła 13 marca do 3 800 USD, by ostatecznie wzrosnąć do 10 300 USD. Wzrosty napędził m.in. halving, jaki miał miejsce w 1. połowie maja.

Co jednak ma się stać, aby BTC przełamał poziom 20 000 USD? – Czas i pęd [kursu] – powiedział Svetski. – Mam nadzieję, że przez dłuższy czas utrzyma niższy poziom cenowy – powiedział, wyjaśniając, że dodatkowy czas da mu i innym większą szansę na zakup dodatkowych, tańszych BTC.

Po przebiciu 20 000 USD nastąpi zaś „niedowierzanie, a następnie FOMO”, czyli masowe zakupy kryptowaluty przez tzw. ulicę.

Bańka

Gracze detaliczni początkowo będą się wahać, ale ponieważ zobaczą [na wykresie] 25 000 USD, 30 000 USD, 40 000 USD, niedowierzanie zmieni się w FOMO i zobaczymy niesamowite przyspieszenie cen – dodaje ekspert.

Jego zdaniem podzielają i inni, m.in. Tim Draper czy wielu innych członków społeczności BTC.

Inaczej uważa np. Peter Mallouk, prezes i dyrektor ds. inwestycji w Creative Planning. On twierdzi, że inwestorzy powinni kupować akcje i obligacje, a nie złoto i BTC.

– Jeśli pożyczasz pieniądze firmie lub rządowi, ta firma lub rząd obiecuje ci je spłacić – mówił. – Nie różni się niczym od pożyczania pieniędzy swojemu bratu – mam nadzieję, że twój brat jest naprawdę stabilny ekonomicznie, pożyczasz mu pieniądze, on cię spłaci – tłumaczył.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here