Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCCoraz większa ilość analityków uważa, że zbliżający się Brexit bez porozumienia doprowadzi cenę Bitcoina (BTC) do bezprecedensowego przełomu i rekordowych szczytów w 2019 roku. Nicholas Gregory, CEO firmy Blockchain CommerceBlock przewiduje nawet, że hard Brexit może zasadniczo zmienić miejsce Bitcoina w globalnej gospodarce.


Zobacz również: Bitcoin po $250 tys. do 2023 roku, uważa Tim Draper

Kurs Bitcoina: Brexit już powoduje zawirowania na rynku

Perspektywa Brexitu bez porozumienia już spowodowała utratę wartości funta szterlinga w stosunku do innych walut. Szterling spadł o ponad 7% w ciągu ostatnich trzech miesięcy, co jest najgorszym wynikiem wśród głównych walut. Coraz częściej do impulsów spadkowych dochodzi od momentu powołania zwolennika hard Brexitu, Borisa Johnsona, na premiera Wielkiej Brytanii. Johnson obiecał, że Wielka Brytania „wyjdzie lub zginie”, opuszczając Unię Europejską 31 października 2019 r.

Wyjście Wielkiej Brytanii poza UE bez porozumienia spowoduje zamieszanie i zmienność na dwóch głównych walutach fiducjalnych tj. na funcie i euro. Wywoła to także kryzys tożsamości w dotychczasowym systemie globalnym, uwidaczniając wrażliwość głównych globalnych walut fiducjarnych na ryzyko makroekonomiczne – powiedział Gregory.

Niektórzy twierdzą także, że hard Brexit doprowadzi do ucieczki kapitału w stronę Bitcoina jako bezpiecznej przystani, powodując jego gwałtowny wzrost ceny.

Rosnąca niepewność geopolityczna i wzrost populizmu

Obawy Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego, że Brexit bez porozumienia byłby „iskrą dla chaosu gospodarczego w kraju” sprawiają, że Gregory wierzy, iż pozycja Bitcoina w globalnej gospodarce może się zasadniczo zmienić.

W 2020 roku spodziewamy się, że coraz bardziej populistyczny i niestabilny politycznie świat ugruntuje status Bitcoina jako bezpiecznej przystani i innych kryptowalut. Jeśli banki centralne ponownie zaczną zwiększać dodruk pieniędzy, zalety kryptowalut, takich jak Bitcoin, których podaż jest ograniczona, zostaną dodatkowo uwydatnione – dodał Gregory.

Z kolei według prezesa jednej z największych na świecie organizacji doradztwa finansowego, jeśli Wielka Brytania ma uniknąć recesji po opuszczeniu szeregu państw członkowski Unii Europejskiej, waluty kryptograficzne, takie jak Bitcoin powinny zostać przyjęte przez brytyjski sektor usług finansowych.

Natomiast firma badawcza Cindicator, która w 2017 roku przeprowadziła ICO zapytała analityków, o możliwy wpływ Brexitu na rynek cyfrowych aktywów. Okazuje się, że co najmniej 62% ankietowanych uważa, iż opuszczenie przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej będzie miało pozytywny wpływ na rynek kryptowalut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZłoto bije kolejne rekordy, cena na rynku futures utrzymuje się powyżej 1500$
Następny artykułSpadek PKB na wyspach, Ameryka wciąż silna
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here