Naga MarketsMoneta Bitcoin stojąca na stoleAnalityk kryptowalut i twórca jednego z najdokładniejszych w historii modeli prognozowania cen Bitcoina – PlanB jest przekonany, że do 2022 r. najstarsza kryptowaluta może kosztować 100 tysięcy USD.

W ubiegłotygodniowym wywiadzie dla Raoula Pala, założyciela Global Macro Investor, PlanB powiedział, że „nie oczekuje”, iż BTCUSD spadnie poniżej sześciocyfrowej liczby.

Halving przyczyni się do znacznego wzrostu BTC?

Momentum, które wyniesie cenę na tak wysokie poziomy ma się pojawić w okolicach maja przyszłego roku, na kiedy to zaplanowaniu tzw. halving, w trakcie którego nagroda za wydobycie bloku zostanie zmniejszona o połowę.

 – […]Gdzieś pomiędzy rokiem a półtora roku po halvingu, powiedzmy przed Bożym Narodzeniem w 2021 roku, Bitcoin powinien kosztować ponad 100 tysięcy dolarów – powiedział w wywiadzie PlanB.

– Jeśli tak się nie stanie, to… wszystkie ustalenia przepadną i (model) najprawdopodobniej się załamie. Nie oczekuję jednak, że tak się stanie – kontynuował PlanB.

PlanB zyskał uznanie wśród bitcoinowych inwestorów z jaką Stock-to-Flow modeluje ruchy Bitcoina.

– Myślę, że wiele osób na to czeka… patrząc, jak to się potoczy. Halving będzie oczywiście bardzo, bardzo interesującym wydarzeniem – kontynuował PlanB.

Złoto naszych czasów

Stock-to-Flow odnosi się do istniejącej podaży bitcoinów w porównaniu do ilości nowych bitcoinów wprowadzanych do obiegu. Otrzymany współczynnik, sugerujący zwolennicy, stawia Bitcoiną mocno w kategorii twardych pieniędzy – znacznie bardziej niezawodnych niż waluta fiducjarna.

Argument doprowadził do podobnie popularnej koncepcji Bitcoina, który jest „cyfrowym złotem” obecnych czasów.

PlanB, pomimo, że jak przyznał, ​​nie inwestował profesjonalnie w złoto, powiedział, iż inwestujący w złoty kruszec są jednak coraz bardziej zainteresowani Bitcoinem.

Wszyscy patrzą na te rzeczy, a zwłaszcza bardziej otwarte osoby inwestująca dotychczas w złoto mogą myśleć o zamianie nieco kruszcu złoto cyfrowe” – dodał PlanB.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Spadek zaufania do walut fiducjarnych

Niezależnie od lokalnych sporów między komentatorami nastawionymi przychylnie do złota oraz Bitcoina, wzrost obu walorów jest kontynuowany w czasie, gdy system pieniądza fiducjarnego podlega coraz większej kontroli.

W dłuższej perspektywie, na horyzoncie jawi się kolejny kryzys finansowy, jeszcze gorszy niż krach z 2008 roku (w tym roku pojawił się Bitcoin). Tak przynajmniej twierdzi Mervyn King, były gubernator Banku Anglii, który przemawiał na zgromadzeniu Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

Zobacz też: Revolut do końca roku pojawi się w USA. Pomoże w tym umowa z Mastercard

– Trzymając się nowej ortodoksji polityki pieniężnej i udając, że zapewniamy bezpieczeństwo systemu bankowego, lunatykujemy w kierunku tego kryzysu – ostrzegał w weekend King.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here