Naga Markets

Bitcoin na granicy 20 tys. dol., a Litecoin rośnie o 18% w tydzieńBitcoin (BTC) z trudem utrzymał się powyżej psychologicznego poziomu 20 tys. dolarów, przedłużając okres znacznej zmienności, w którym doszło do ogromnych weekendowych wahań. W sobotę cena najstarszej kryptowaluty spadała chwilowo do poziomu 17,5 tys. dol., najniższego od grudnia 2020 r., niedziela przyniosła jednak odbicie i powrót nad ważne dla traderów kryptowalutowych wsparcie.

  • Kryptowaluty mają za sobą bardzo zmienny oraz spadkowy tydzień, w którego trakcie BTC tracił kolejne 20%
  • Ethereum i spora część altcoinów podążała jego śladem. Para ETH/USD chwilowo spadała do poziomu 880 dol.
  • Solana i Litecoin zamykały jednak ostatnie siedem dni handlowych na plusie, gdzie LTC rósł o niemal 18%
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie krypto? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie.

Bitcoin walczy z poziomem 20 tysięcy dolarów

Największa kryptowaluta traci obecnie 2,5% i kosztuje około 20,4 tys. dol. sobotnia deprecjacja sięgała natomiast nawet 15%. Chociaż BTC/USD testował wówczas poziom 17,5 tys. dol., to ostatecznie zamykał dzień nad poziomem 18 tys. dol. Ten został przetestowany jako wsparcie również w niedzielę i zapewnił odbicie, które wymazało weekendową deprecjację.Taki układ wahań sugeruje jednak, że nastroje inwestorów są nadal bardzo niestabilne, ponieważ Rezerwa Federalna (Fed) walczy bardzo dynamicznie z inflacją podnosząc stopy procentowe, co powoduje odpływ płynności z rynków.

 – Spodziewajcie się większej liczby przymusowych wyprzedaży Bitcoina i Ethereum, gdy rynek zorientuje się, kto pływa nago – komentował na Twitterze Arthur Hayes, współzałożyciel giełdy kryptowalutowej BitMEX.

Bitcoin na granicy 20 tys. dol., a Litecoin rośnie o 18% w tydzień
Bitcoin walczy cały czas z poziomem 20 tysięcy dolarów

Powiedział, że nie wie, czy sprzedaż się skończyła, ale “dla tych, którzy potrafią łapać spadające noże, mogą pojawić się dodatkowe okazje do kupna monet od tych, którzy próbują sprzedawać bez względu na cenę”.

Niektórzy zarządzający kryptowalutami twierdzą, że Bitcoin poniżej 20 000 dol. może doprowadzić do większej ilości likwidacji pozycji lewarowanych. Od początku roku token spadł o około 57%, podczas gdy inne kryptowaluty ucierpiały jeszcze bardziej.

Indeks T3 Bitcoin, miara oczekiwanej 30-dniowej zmienności kryptowaluty, skoczył w kierunku maksimów z 2022 roku. Niepewność potęguje silna presja na aplikacje DeFi, czyli zdecentralizowanych finansów. Ich popularność wzrosła w czasie pandemii, gdy dla wielu inwestorów były źródłem dodatkowych i często ponadprzeciętnych zysków.

Teraz jednak podejmują bezprecedensowe działania, aby uchronić się przed kaskadowymi likwidacjami. Pogrążona w kryzysie platforma pożyczek kryptowalutowych Celsius Network Ltd. powiedziała w poniedziałek, że potrzebuje więcej czasu, aby ustabilizować swoją płynność i operacje po zamrożeniu depozytów w zeszłym tygodniu.

NED

Partnerem portalu Comparic.pl jest giełda kryptowalut KuCoin, oferująca dostęp do ponad 600 altcoinów oraz głównych kryptowalut.

 

Już teraz zarejestruj się bezpłatnie i odbierz bonus do 500 USD. Sprawdź możliwości handlu na cyfrowych aktywach.

Ethereum i Bitcoin traciły 20% w tydzień, Litecoin zyskał prawie 18%

Ubiegły tydzień zamykał się sporymi spadkami dla większości z 20 głównych kryptowalut pod względem kapitalizacji. Bitcoin (BTC) oddawał około 20% swojej wartości, a razem z nim spadał drugi co do wielkości token Ethereum (ETH), który obecnie kosztuje niespełna 1080 dolarów.

Dwucyfrowa deprecjacja w ubiegłym tygodniu nie ominęła również BNB, Trona (TRX), czy Polygon (MATIC). Niedźwiedzi trend udało się jednak przełamać niektórym z aktywów, wśród których znalazły się Solana (SOL) oraz Litecoin (LTC).

Pierwsza rosła o niespełna 14% i obecnie kosztuje ponad 32 dolary, drugi natomiast o prawie 18% do poziomu ponad 50 dolarów. Zdecydowana większość tego ruchu miała miejsce w niedzielę, kiedy para LTC/USD zyskiwała 15% i testowała pułap cenowy 56,2 dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs mercator | kurs korony szwedzkiej wykres | amica giełda | mbank kurs | usdpln | notowania wp | najwyższy kurs dolara nowozelandzkiego |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here