Naga MarketsAż 11,4 miliona bitcoinów jest w posiadaniu długoterminowych inwestorów, co w praktyce zmniejsza podaż na giełdach do tylko 20 proc. całkowitej podaży kryptowaluty.

  • Nowe badanie pokazuje, że faktyczna podaż BTC w obiegu jest mniejsza, niż mogłoby się nam wydawać.
  • Większość kryptowalut posiadają też ponoć długoterminowi inwestorzy.

Faktyczna podaż Bitcoina na rynku

Według Chainalysis zdecydowana większość bitcoinów (BTC) jest w posiadaniu inwestorów długoterminowych, z czego 60 proc. należy do licencjonowanych depozytariuszy. Firma doszła więc do wniosku, że podział podaży bitcoinów czyni ją podobną do złota, co potwierdza niejako status krytowaluty jako cyfrowego kruszcu.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Ale to cyfrowe złoto jest wspierane przez aktywny rynek handlowy dla tych, którzy wolą często kupować i sprzedawać. 3,5 miliona bitcoinów używanych do handlu (…) określa cenę [waloru] – dodają eksperci.

Chainalysis definiuje inwestorów długoterminowych jako tych, którzy nigdy nie sprzedali więcej niż 25 proc. swoich zasobów, zauważając też, że tacy użytkownicy często przechowują swoje aktywa na portfelach przez wiele lat.

Po dalszej analizie segmentu handlowego Chainalysis stwierdziło także, że ​​chociaż handlowcy detaliczni są odpowiedzialni za 96 proc. transakcji na giełdach, profesjonaliści przenoszą większość wolumenu.

Detaliści, których klasyfikujemy jako tych, którzy deponują bitcoiny o wartości poniżej 10 000 USD na raz, wydają się stanowić zdecydowaną większość, odpowiadając za 96 proc. wszystkich przelewów wysyłanych na giełdy średnio co tydzień. Profesjonalni inwestorzy kontrolują jednak płynność rynku, stanowiąc 85 proc. całej wartości USD w bitcoinach wysyłanej na giełdy – tłumaczy firma.

Firma stwierdziła również, że maksymalna liczba “cotygodniowych handlowców” w 2020 r. wyniosła 340 000.

60 proc. udziałów posiada licencjonowani “opiekunowie”

Około 60 proc. podaży bitcoinów jest zaś w posiadaniu licencjonowanych depozytariuszy lub dostawców usług wirtualnych aktywów (Virtual Asset Service Provider VASP). Ta statystyka obejmuje wiele giełd, jak dodaje firma.

Pokazuje to jednak parę ważnych czynników wspierających cenę BTC.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here