Naga Marketsbitcoin płonieW środę, 18 listopada 2020 r., cena Bitcoina (BTC) dotarła do okolic 18500 USD i utrzymywała się na poziomach, których nie widziano od rekordowego poziomu zdecentralizowanej waluty sprzed trzech lat w 2017 r. Kapitalizacja rynkowa kryptowaluty oscyluje obecnie na poziomie około 334 miliardów dolarów. Ogólna wycena rynkowa jest aktualnie wyższa niż wtedy, gdy Bitcoin osiągnął poziom 19 600 USD za monetę. BTC wzrasta w piątek piątą sesję z rzędu oscylując w okolicach 18200 USD.

  • Wciągu ostatnich 12 miesięcy w stosunku do USD, jak dotąd BTC wzrósł aż o 123%
  • Tom Fitzpatrick prognozuje, że BTC wzrośnie powyżej 300 000 USD w ciągu 12 do 24 miesięcy
  • Ulepszona infrastruktura rynku krypto, większa obecność inwestorów instytucjonalnych i lepsza płynność

Bitcoin to nowe złoto i solidne zabezpieczenie przed inflacją

W minioną środę Bitcoin przekroczył strefę cenową 18 000 USD za jednostkę. Najpopularniejsze aktywo kryptowalutowe wzrosło aż o 54% w ciągu ostatnich 30 dni. Z kolei w ciągu ostatnich 90 dni w stosunku do dolara amerykańskiego BTC wzrósł o 53%, a w ciągu ostatnich 12 miesięcy w stosunku do USD, jak dotąd kryptowaluta wzrosła aż o 123%.

Nazywając Bitoina nowym złotem, analityk Citi Tom Fitzpatrick prognozuje, że BTC wzrośnie powyżej 300 000 USD w ciągu 12 do 24 miesięcy. Fani najpopularniejszej kryptowaluty powołują się na ulepszoną infrastrukturę rynkową, większą obecność inwestorów instytucjonalnych i lepszą płynność, dlaczego uważają, że obecny rajd ma silne podstawy fundamentalne.

Podczas gdy banki centralne są w trybie pełnego drukowania taniego pieniądza, podaż Bitcoina jest ograniczona. Jednak wciąż jest to niestabilny, zdominowany przez handel detaliczny rynek z niejednolitymi regulacjami i częstymi włamaniami. Na razie byki zdecydowanie zdominowały rynek krytpowalut.

Bitcoin to nowe złoto i solidne zabezpieczenie przed inflacją – napisał Tom Fitzpatrick.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin kontynuuje silny impuls wzrostowy 7. tydzień z rzędu

Bitcoin wzrósł w tym roku o ponad 150%, zbliżając się do rekordowego poziomu z 2017 roku, który wynosił około 20000 USD. Wielu sceptyków spodziewa się, że obecny rajd zakończy silną przeceną, podobnie jak to miało miejsce trzy lata temu, kiedy Bitcoin spadł o 50% w ciągu miesiąca.

Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here