Naga MarketsEntuzjaści Bitcoinów rozpoczynają nowy rok od fali entuzjazmu, który prawdopodobnie nie będzie miał przełożenia w cenie aż do maja, gdy nastąpi kolejny halving BTC. To, czy planowane obniżenie wynagrodzeń za wydobywanie Bitcoinów podniesie ich cenę czy może jest to już uwzględnione w obecnych cenach, dominuje w dyskusjach w mediach od Twittera po raporty analityków.


Zobacz również: Prognozy redakcji Comparic.pl na 2020: Forex, giełda, surowce i kryptowaluty

Podaż największej na świecie kryptowaluty zostanie zmniejszona w 2020 r

Zmniejszenie o połowę – zwanego również halvingiem – nagród za wydobycie Bitcoina, które trafiają do tak zwanych górników, ma powstrzymać inflację przed pogorszeniem siły nabywczej monet. Zgodnie z danymi Bloomberga w poprzednich halvingach cena wzrosła o około 8 000% w roku po spadku z 2012 r. i około 2000% w 18 miesiącach w 2016 r.

Wielu obserwatorów twierdzi, że tym razem może być inaczej, ponieważ Bitcoin stał się bardziej popularny i takie wydarzenia są zazwyczaj wyceniane w miarę dojrzewania rynków. Na przykład rynek opcji Bitcoina nie wykazuje zwiększonej zmienności cen w okresie halvingu, co może oznaczać, że jego wpływ jest już uwzględniony w cenach, zgodnie z danymi Skew.

W przeciwieństwie do większości zwolenników nie sądzę, aby zmniejszenie nagród o połowę było szczególnie ważne. Jestem zdania, że ​​większość osób z posiadających Bitcoin rozumie, że jest ograniczona podaż, więc halving nie powinien mieć znaczenia. Ponadto wydarzenie jest przewidywalne, więc trudno mi uwierzyć, że może stanowić szok informacyjny. Podaż BTC opisano i określono w styczniu 2009 r. i odtąd wszystko podąża wyznaczoną trajektorią – powiedział Nic Carter, współzałożyciel bostońskiego Coin Metrics.

Jeśli ktoś wierzy w wydajne rynki, można argumentować, że efekt zmniejszenia o połowę powinien już zostać wyceniony na rynku. Nadal uważamy, że cena BTC będzie bardziej napędzana przez wzrost liczby nowych podmiotów wchodzących na rynek. Uważamy, że wielu górników działa z zyskiem przy obecnych cenach, ale mniej wydajni górnicy znajdą się pod presją, gdy nastąpi halving – zauważył Scott Freeman, współzałożyciel JST Capital, firmy świadczącej usługi finansowe specjalizującej się w rynku aktywów cyfrowych:

Ponieważ na Bitcoina często wpływa myślenie dynamiczne – szacuję, że będzie to miało pozytywny wpływ na cenę – oznajmił Dave Balter, dyrektor naczelny Flipside Crypto.

Na podstawie naszych badań jedyne zmniejszenie o połowę, przy którym zaobserwowaliśmy zauważalny wpływ, był za pierwszym razem. Teza o wpływie halvingu opiera się w dużej mierze na pomyśle, że górnicy potrzebują sprzedawać swoje Bitcoiny, aby utrzymać rentowność, co jest mniej prawdziwe teraz, gdy górnicy mają stabilniejsze bilanse i opcje zabezpieczające, które pozwalają im zatrzymać swoje BTC – dodał Eric Turner, dyrektor ds. badań w Messari.

Kurs Bitcoina rozpoczyna 2020 rok od wzrostów

Notowania najpopularniejszej kryptowaluty rozpoczęły 2020 rok od impulsu wzrostowego, umacniając się o około 9,20 procent. Kupującym udało się przebić poziom 8000 USD, jednak okazało się to tylko chwilowe i pod koniec drugiego tygodnia stycznia kurs konsoliduje przy poziomie 7800 USD. Dalsze wzrosty będą ograniczone przez spadkową linię trendu i dopiero jej trwałe przebicie otworzy drogę do aprecjacji w kierunku psychologicznego poziomi 10000 USD. Z drugiej strony ponowny spadek poniżej 7300 USD umożliwi test grudniowego minimum 6450 USD.

Zobacz również: Bitcoin po 24 000 USD w Iranie

Kurs BTCUSD na interwale dziennym tradingviewcom
Kurs BTCUSD na interwale dziennym tradingviewcom

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here