Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCPo nieudanych próbach trwałego wybicia okrągłego poziomu 4 tysięcy dolarów, Bitcoin w poniedziałek osuwał się na dwutygodniowe minima, testując przy tym po raz kolejny 50-okresową średnią ruchomą, która od  końca lutego zapewnia istotne wsparcie. Deprecjacja utrzymuje się również we wtorek, w efekcie czego kurs BTC balansuje poniżej 3900 dolarów.


Kurs BTC stoi w miejscu, Bitcoin czeka na atak większej zmienności

Tysiąc dolarów. Właśnie w takim przedziale przesuwa się Bitcoin od grudnia, w którym testował wielomiesięczne minima pod 3200 dolarów. Dla najstarszej z kryptowalut taki zakres zmienności jest naprawdę wąski – szczególnie biorąc pod uwagę, że ruchy w jej zakresie potrafił realizować w trakcie jednej sesji. Fluktuacja od nieudanego testu tegorocznych maksimów (tuż pod 4200 dolarów) przyniosła ze sobą kolejne spadki wspomnianej zmienności i od tego czasu kurs BTC korzysta ze wsparcia w formie 50-okresowej EMA:

bitcoin
Kurs BTC na wykresie dziennym. Bitcoin ma coraz mniej miejsca. Źródło: Tradingview.com

Cena nie tylko utknęła pomiędzy średnią i górnym ograniczeniem konsolidacji, ale dodatkowo przykleiła się do okrągłego pułapu 4 tysięcy dolarów. O godzinie 12:45 na luksemburskiej giełdzie Bitstamp za jednego Bitcoina płacono 3898 dolarów (-0,32%).

Potwierdzeniem braku kierunku notowań BTC jest również zwrot z ostatnich siedmiu dni. W tym czasie Bitcoin tracił jedynie 2,33%, co przełożyło się również na brak zmienności innych cyfrowych aktywów. We wtorek najsilniej traci Bitcoin Cash (-3,90%) oraz Binance Coin (-3,43%).

Zobacz również: Ograniczona podaż BTC największą przeszkodą w jego uregulowaniu

Banki centralne pomogą kursowi Bitcoina?

W skutek trwającej od kilkunastu miesięcy “kryptowalutowej zimy” ceny niemal wszystkich aktywów cyfrowych znacząco straciły na wartości. Zwolennicy kryptowalut w dalszym ciągu nie przestają jednak wierzyć, że po tak dynamicznej deprecjacji musi przyjść okres “kryptowalutowej wiosny” a nawet “lata”.

Iskrą zapalną, która pozwoliłaby przynieść wyraźniejszą aprecjację mają stać się rzekomo banki centralne, potencjalnie zainteresowane skupem Bitcoinów. “Bitcoin jest dziś głównie wykorzystywany jako cyfrowe złoto. Pytanie brzmi: kto będzie kupował złoto cyfrowe? Jeśli banki centralne zaczną gromadzić BTC, może to mieć ogromny wpływ na jego cenę” – powiedział Garrick Hileman, szef działu badań Blockchain i współpracownik naukowy w London School of Economics.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here