Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCPodczas gdy rynek kryptowalut pozostaje w silnej bessie, a kolejne firmy zajmujące się wydobywaniem ogłaszają bankructwo, jeden z użytkowników Twittera pokusił się o przeprowadzenie ciekawej analizy. Filb Filb, analityk kryptowalutowy postanowił w mijającą niedzielę przeprowadzić badanie mające na celu sprawdzenie na jakim poziomie powinien znajdować się Bitcoin, aby branża krypto-górnicza nie była zagrożona bankructwem wynikającym z niższych cen wirtualnych walut.


Zobacz również: Litecoin (LTC) rośnie o 10 % i wspiera cały rynek kryptowalut

Bitcoin będzie musiał podwajać swoją wartość co cztery lata

Filb Filb poruszył na Twitterze temat opłat za wydobywanie i ich roli w krypto-ekonomii. Jak zauważył, 99% przychodów z wydobycia bitcoinów to nagrody blokowe, a zaledwie 1% to opłaty transakcyjne. Wskazał, że w ciągu ostatniej doby wydobyto Bitcoiny o wartości 6,37 mln USD, w tym zaledwie 70 000 USD zostało zapłacone w opłatach transakcyjnych.

Ponieważ oczekuje się, że skumulowana wartość opłat sieciowych spadnie w nadchodzących latach z powodu nadejścia Lightning Network, wartość BTC musi wzrosnąć, aby górnicy mogli utrzymać satysfakcjonujące dochody.

Lightning Network to nowa technologia, która zostanie nałożona na protokół Bitcoina. Twórcy stworzyli TLN rok temu jako nakładkę płatniczą, która ma umożliwić prawie nieograniczoną ilość transakcji poza łańcuchem bloków za darmo i w oparciu o bezpieczeństwo kryptowaluty.

Zobacz również: Bitcoin spadnie do $2000 zanim powróci rynek byka

W związku z tym Filb zauważył, że BTC musi osiągnąć poziom 7000 USD, czyli prawie dwukrotność dzisiejszej ceny do 2020 roku. W miarę redukowania nagród za wydobycie tzw. halvings, Bitcoin będzie musiał podwajać swoją wartość co cztery lata, aby utrzymać sektor wydobywczy w niezmienionym stanie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Not rili my frends becaus most of btc mining is lokejted at China wchere mining cost is arand 3120usd, sori guys its jor lewel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here