Naga Markets

Bitcoin musi tracić. Fed nie ma wyjścia - Podwyżki stóp proc. to konieczność Wraz z rosnącą inflacją w USA, amerykańska Rezerwa Federalna została zmuszona do przyśpieszenia harmonogramu podnoszenia stóp procentowych, co przyczyniło się do globalnego pogorszenia sentymentu na wielu rynkach. Na działaniach banku mocno ucierpiały amerykańskie akcje oraz powiązany z nimi sektor krytpowaut, przez co Bitcoin pogrąża się w coraz dotkliwszej korekcie.

  • Notowania Bitcoina w maju spadły poniżej 30 tys. USD, przewodząc korekcie na szerokim rynku kryptowalut
  • FED wraz z każdą podwyżką stóp procentowych umacnia siłę dolara, uderzając w akcje, które są silnie skorelowane z najpopularniejszym cyfrowym aktywem
  • Analitycy zakładają, że pod koniec roku stopy procentowe w USA wyniosą między 2,50-2,75 proc. Czy BTC skazany jest na dalsze spadki?
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie krypto? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie.

Bitcoin musi ustąpić silniejszemu dolarowi

Przyśpieszenie harmonogramu podwyżek stóp procentowych przez amerykańską Rezerwę Federalną wpędziło Bitcoina na terytorium niedźwiedzi. Od końcówki marca, kiedy to FED zakończył dotychczasową politykę zerowych stóp procentowych cena BTC spadła z 47 tys. USD, do obecnego poziomu poniżej bariery 30 tys. USD.Ponadto członkowie banku centralnego z Jerome Powellem na czele zapowiadają, że zacieśnianie polityki pieniężnej potrwa tak długo, aż inflacja powróci do pierwotnego celu około 2%. Postawa ta jednoznacznie wpływa na pogorszenie sentymentu na światowych rynkach, a w szczególności w sektorze krytpowalut, będącymi jednymi z najbardziej ryzykownych aktywów.

Partnerem portalu Comparic.pl jest giełda kryptowalut KuCoin, oferująca dostęp do ponad 600 altcoinów oraz głównych kryptowalut.

Już teraz zarejestruj się bezpłatnie i odbierz bonus do 500 USD. Sprawdź możliwości handlu na cyfrowych aktywach.

 

Rynki finansowe doświadczają obecnie największych strat w całej swojej nowożytnej historii. Indeks S&P500 zanotował najgorsze od 83 lat pierwsze 6 miesięcy roku, oddając ponad 13% wartości, a notowania indeksu Nasdaq, od początku roku straciły 27%.

Wiele wskazuje na to, że FED jeszcze długo nie zawróci z wojennej ścieżki, jaką obrał w walce z inflacją. Urzędników do zmiany stanowiska może przekonać jedynie osiągnięcie wyznaczonego celu, co wiązałoby się z miesięcznym spadkiem inflacji o średnio 0,25%-0,33%, na co się nie zanosi, lub załamanie się rynku.

 

Jak poradzi sobie Bitcoin w kolejnych miesiącach 2022 r.?

Jak wiadomo z poprzednich cykli, rynek kryptowalut cechuje się ogromną dynamiką. Obserwatorzy rynku zakładają, że przez kolejne miesiące, cena BTC powinna powrócić do poziomów, od których notowania rozpoczynały poprzednią hossę (35 tys. USD), by następnie zanurkować poniżej 27 tys. USD.

Notowania BTC/USDT w interwale tygodniowym Źródło:KUCOIN
Notowania BTC/USDT w interwale tygodniowym Źródło:KUCOIN

Warto także zauważyć, że w przeszłości BTC wykazywał tendencję do osiągania dna w okolicach, lub nieco poniżej 200-dniowej średniej kroczącej, z której obszarów następnie następowało dynamiczne odbicie.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here