Naga MarketsBitcoin musi kosztować 250 000 USD, jeżeli ma się liczyć - uważa Dan Tapiero
Dan Tapiero

W ostatnich latach pojawiło się wiele obaw, że banki centralne i inne władze będą atakować bitcoina, ponieważ mogą go postrzegać jako zagrożenie dla tradycyjnej infrastruktury finansowej. Jednak według Dana Tapiero te obawy są na razie bezpodstawne.

  • Bitcoin musi jeszcze mocno zdrożeć, by liczyć się w skali makro.
  • Tapiero jest zdania, że cena 1 BTC musi wynieść 250 000 USD, by urzędnicy i regulatorzy zainteresowali się tym rynkiem.

Bitcoin musi przebić cenę 250 000 USD, by się liczyć

Dan Tapiero jest współzałożycielem między innymi DTAP Capital. Od jakiegoś czasu uważnie śledzi rynek bitcoina. Niedawno powiedział że dopóki kryptowaluta nie osiągnie ceny 250 000 USD lub kapitalizacji rynkowej około 5 bilionów USD może nie mieć znaczenia w skali makro:

– 200 miliardów USD to za mało, aby miały znaczenie dla władz makroekonomicznych. Złoto kosztuje [całościowo] 12 bilionów dolarów i nikogo to nie obchodzi. Bitcoin ma przepustkę do co najmniej 250 tys. [USD] zanim globalne władze zaczną dbać o jego istnienie – tłumaczył.

Z kolei Raoul Pal, były szef sprzedaży funduszy hedgingowych Goldman Sachs i dyrektor generalny Real Vision, powiedział niedawno, że bitcoin jest „nieistotny w skali globalnych aktywów”.

Tak, w 100 proc, się zgadzam. Obecnie nie ma to [BTC] znaczenia w skali globalnych aktywów. (…) nawet 10 bilionów dolarów nie interesuje większości banków centralnych. Rynek walutowy to o połowę mniej w skali dnia – mówił.

Warto zauważyć, że obaj inwestorzy są jednak dobrze nastawieni w kontekście bitcoina. Obaj uważają, że wiodąca kryptowaluta przejdzie wykładniczy wzrost w tym cyklu rynkowym, co sprawi, że cena 100 000 USD za 1 BTC okaże się realna.

Spojrzenie Toma Lee

Toma Lee z Fundstrat Global Advisors powiedział zaś na konferencji w Singapurze w 2018 r., że zanim ETF oparty na BTC powinien zostać zatwierdzony przez Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd, kryptowaluta powinna kosztować 150 000 USD lub więcej.

Warto dodać, że chociaż bitcoin odnotował ogromny wzrost w ostatnich miesiącach i latach, nadal pozostaje niewielkim aktywem w skali makro. Przykład? Dopiero niedawno Paul Tudor Jones, miliarder zarządzający funduszami hedgingowymi, zaczął inwestować w kryptowalutę.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here