Naga MarketsBitcoin może zostać zakazany w Rosji, w planach wysokie kary więzieniaRosyjscy ustawodawcy pracują nad możliwością wprowadzenia nowych przepisów prawnych, które sprawiłyby że posiadanie Bitcoina i innych kryptowalut stałoby się w Rosji nielegalne. Przepisy mają dążyć do całkowitego zakazu używania cyfrowych aktywów jako środków płatności zarówno dla firm, jak i korporacji.

  • Prace na nowym projektem ustawy zostały już zakończone.
  • Trafia on na ministerialne biurka w Rosji już w tym tygodniu.
  • Projekt ustawy zakłada wysokie kary dla obywateli i firm za używanie BTC i kryptowalut.

Bitcoin w Rosji może stać się nielegalny

Według projektu ustawy zaproponowanego przez grupę deputowanych rosyjskiego parlamentu, obywatelom używającym Bitcoina do transakcji finansowych groziłoby aż do 7 lat więzienia i nawet pół miliona rubli kary (niemal 30 tys. zł). Rosjanie mieliby być także karani za zakupy kryptowalut za pomocą gotówki lub ich wymianę na ruble i wypłatę na konta bankowe.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeśli nowe prawo wejdzie w życie, przepisy uderzą także w firmy zajmujące się wypuszczaniem i obsługą kryptowalut bez zgody Centralnego Banku Rosji. W tym przypadku, grzywny sięgają od 200 tys. do  2 mln rubli, czyli około 100 tys.zł . Karane będzie także płacenie za dobra w krypto: od 100 tys. do 1 mln rubli dla firm (prawie 50 tys. zł.) oraz od 20 do 200 tys. rubli dla osób fizycznych (11,5 tys. zł).

Zobacz również: Bitcoin odbija od 2-tygodniowych dołków. Crypto.com silnie w górę

Do biur rosyjskiego Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego projekt ustawy trafi w tym tygodniu, jak wynika z raportu rosyjskiej telewizji RBK. Głównym celem nowej legislatywy jest walka z przestępczością i unikaniem podatków przez nielegalne biznesy.

Bitcoin może zostać zakazany w Rosji, w planach wysokie kary więzienia
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Obywatele, którzy już są w posiadaniu kryptowalut będą musieli zarejestrować je w rosyjskim urzędzie skarbowym przedstawiając źródło ich nabycia. Według ekspertów, Rosjanie będą woleli jednak szybko pozbyć się kryptowalut, aby nie ryzykować interakcji z rosyjskimi organami państwowymi. Nad rosyjskim rynkiem krypto zawisły czarne chmury, a możliwe, ze nawet wieko trumny.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here