Naga MarketsBitcoin (BTC) może zostać spieniężony. Dave Ramsey zalecił inwestorowi sprzedaż kryptowalutyDave Ramsey, guru finansów osobistych udzielił porad dotyczących Bitcoina mężczyźnie, który zarobił ponad 100.000 dolarów, inwestując w BTC zaledwie 1500 dolarów. Ramsey wielokrotnie wyrażał swoje wątpliwości, że Bitcoin może być wypłacany, nazywając tę ​​kryptowalutę „śmiesznymi pieniędzmi”. Zaleca on natychmiastową sprzedaż BTC.

  • Dave Ramsey udzielił porady inwestorowi, który kupił Bitcoina w 2014 r.
  • Bitcoin to bardzo ryzykowna inwestycja, uważa Ramsey
  • Notowania BTC/USD testują dziś poziom 27.000 USD

“Stary, spienięż Bitcoina przed zmrokiem”

Do Dave’a Ramseya, gospodarza swojego programu o finansach osobistych zadzwonił Daniel z Salt Lake City w stanie Utah, aby zasięgnąć rady, ponieważ jego dochody spadną, gdy wróci do szkoły. Daniel wspomniał, że zainwestował około 1500 USD w Bitcoina w 2014 roku i do tej pory zarobił na tym około 120.000 USD.

Te artykuły również Cię zainteresują
Samozwańczy ekspert w dziedzinie zarządzania pieniędzmi, Ramsey nazywa siebie „zaufanym głosem Ameryki w sprawie pieniędzy”. Jest autorem siedmiu najlepiej sprzedających się książek: Financial Peace, More Than Enough, The Total Money Makeover, EntreLeadership, Dave Ramsey’s Complete Guide to Money, The Legacy Journey i Smart Money Smart Kids. W sumie sprzedał ponad 11 milionów egzemplarzy swoich książek.

Daniel wyjaśnił, że inwestycja w Bitcoina była niewielka, po prostu kupił kryptowaluty i je zostawił, zauważając, że „nigdy nic z nimi nie robił”. Poprosił Ramseya o opinię na temat inwestycji.

– Mówisz, że możesz wypłacić to dzisiaj za 100 kawałków? – Ramsey zapytał krótko inwestora.
– Na pewno –  odpowiedział.

Ramsey postanowił wyedukować mężczyznę:
– W finansach istnieje proces zwany analizą kosztów utopionych. Jeśli nie spieniężysz tego dziś, rano miałbyś zainwestowane 100.000 USD w Bitcoina. To powinno przestraszyć twój mózg – wykrzyknął.
To nie 1500 USD, to 100.000 USD, każdego dnia, gdy je tam zostawiasz, ponownie w to inwestujesz – dodał Ramsey.

Słynny gospodarz programu radiowego poradził wtedy: “Stary, spienięż to przed zmrokiem”.

– Zrobisz, co zechcesz, ale nie jestem fanem bardzo ryzykownych inwestycji, a tak przynajmniej możemy nazwać Bitcoina – podsumował.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Cena BTC w okolicach 27.000 USD

Bitcoin sporo zyskał w okresie świątecznym. Notowania BTC/USD na giełdzie Bitstamp dotarły wczoraj do poziomu 28.378 USD, ale do końca sesji kurs spadł pod poziom 27.000 USD.

Dziś notowania ponownie testowały poziom 27.000 USD. Ciekawe, czy Daniel, który zadzwonił do Ramseya zdecydował się spieniężyć swoje Bitcoiny zgodnie z zaleceniami.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here