Naga MarketsBitcoin może zostać porzucony, a kryptowaluty są w bańce - stwierdził twórca EthereumCena bitcoina od szczytów wszechczasów tuż poniżej 65 tys. dol. z połowy kwietnia w nieco ponad miesiąc opadła o blisko 40% do obecnie notowanych 39,6 tys. dol. W obliczu wypowiedzi twórcy Ethereum, Vitalika Buterina, o tym, że rynek kryptowalut jest w bańce, taka przecena może napawać sporym niepokojem.

  • Buterin potwierdził zdanie Muska, że Bitcoin konsumuje znaczne ilości energii
  • Niedługo Ethereum czeka transformacja do wersji 2.0 – to znacznie zmniejszy zużycie energii
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin może zostać porzucony, jeśli nie ulegnie zmianie, uważa Buterin

Kurs bitcoina jest obecnie w sporej korekcie względem szczytów wyznaczonych jeszcze w połowie kwietnia, a Vitalik Buterin uważa, że kryptowaluty są obecnie w bańce.

Te artykuły również Cię zainteresują
Co istotne, Buterin nie stwierdził, że obecna przecena jest już końcem bańki, a jedynie zaznaczył, że jest taka możliwość, ale równie dobrze bańka może pęknąć za kilka miesięcy.

Przeważnie powody, dla których bańki się kończą to między innymi pewne wydarzenia, które dają do zrozumienia, że technologia jeszcze nie osiągnęła określonego poziomu. – podkreślił twórca Ethereum.

Jedną z przyczyn gwałtownej przeceny bitcoina kilka dni temu była wypowiedź Elona Muska o tym, że Tesla rezygnuje z przyjmowania płatności w BTC z uwagi na olbrzymie zużycie energii jakie generuje sieć Bitcoina.

Buterin potwierdził, że te obawy o wymagania energetyczne sieci są uzasadnione:

Użycie zasobów jest zdecydowanie olbrzymie. Nie jest to coś co samo w sobie spowoduje załamanie świata, ale z pewnością jest to bardzo duża wada. – stwierdził Buterin.

fpmarkets

invest

Jednocześnie przypomniał, że jego dziecko, Ethereum, czeka przejśćie z PoW do algorytmu Proof-of-Stake (PoS) poprzez transformację do sieci ETH 2.0. Ten ruch ma znacznie obniżyć zużycie energii przez sieć Ethereum. Jak podaje Nimbus, może to spowodować zwiększenie wydajności nawet o 99%!

Zobacz również: Elon Musk zasugerował, że Tesla nie sprzedaje bitcoinów mimo krachu w środę

Przechodzimy od zużywania takiej ilości energii jak średniej wielkości państwo do zużycia na poziomie jednej wsi. – podkreślił rangę transformacji Vitalik Buterin.

To może oznaczać odejście BTC do lamusa z uwagi na olbrzymie koszty energii elektrycznej związane z kopaniem Bitcoina i obsługą sprzętu.

Jeśli Bitcoin będzie trzymał się takiej technologii jak obecnie, to istnieje duże ryzyko, że może zostać daleko w tyle. – dodał Buterin.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: azoty akcje | gpw | ropa wti prognozy | notowania ropy naftowej | pkn orlen akcję | kurs pge | lpp notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

2 KOMENTARZE

  1. A nie jest tak, że ETH można tworzyć w nieskończoność, a BTC jest tylko 21 milionów? ETH z natury jest inflacyjny,

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here