Naga MarketsPolityka monetarna banków centralnych pomogła bitcoinowi silnie zyskać na wartości szczególnie w ostatnich miesiącach. Bitcoin (BTC) należy uznać za nową klasę aktywów, która może posłużyć jako waluta rezerwowa w przyszłości, powiedziała w czwartek Cathie Wood z ARK Invest. We wtorek BTC nieznacznie spada oscylując nieco poniżej 50 000 USD.

  • Fed i inne banki centralne zobowiązały się do wspierania gospodarek poprzez kupowanie obligacji tak długo, jak jest to potrzebne
  • Inwestorzy spodziewają się wyższej inflacji w tym roku, gdy globalna gospodarka nabiera tempa
  • Znajdujemy się w środowisku deflacyjnym. Inwestorzy poszukują dodatkowej klasy aktywów, w tym złota

Bitcoin reprezentuje nową klasę aktywów. Stanowi zabezpieczenie przed polityką pieniężną

Myślisz o tradycyjnym portfelu akcji-obligacji 60/40, ale spójrz, co się teraz dzieje z obligacjami. Kończymy 40-letni spadek stóp procentowych, ta klasa aktywów zrobiła swoje. Co dalej? Uważamy, że rozwiązaniem mogą być kryptowaluty – powiedziała Wood, która jest założycielem i dyrektorem generalnym ARK Invest.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inwestorzy spodziewają się wyższej inflacji w tym roku, gdy globalna gospodarka nabiera tempa. To obniżyłoby wartość już wyemitowanych obligacji. Rezerwa Federalna i inne banki centralne zobowiązały się do wspierania globalnych gospodarek poprzez kupowanie obligacji tak długo, jak jest to potrzebne. Taka polityka pomogła bitcoinowi silnie zyskać na wartości.

Wiemy, że istnieją obawy, biorąc pod uwagę globalne ilościowe łagodzenie i politykę pieniężną opartą na braku reguł. Instrumenty o stałym dochodzie wykonały 40 lat naprawdę ciężkiej pracy. Jeśli bitcoin reprezentuje nową klasę aktywów, dlaczego by w nią nie zainwestować? – stwierdziła Wood.

W jej ocenie ​​znajdujemy się w środowisku deflacyjnym, a nie inflacyjnym. Mimo to istnieją przesłanki, że inwestorzy poszukują dodatkowej klasy aktywów, w tym złota, zauważyła Wood.

Indeks dolara (DXY) odnotował spadek o 7% w ujęciu ważonym handlem w zeszłym roku i dalszy spadek w tym roku, a to kolejne wsparcie dla BTC. Powinien to być bodziec dla złota, ale bitcoin czerpie korzyści z przyrostu przepływów, które w pewnym momencie mogą przejść do żółtego kruszcu – dodała.

Podczas gdy niektórzy krytycy kryptowalut twierdzą, że bitcoin nie ma zastosowań, Wood się z tym nie zgadza. Dodała, że ​​wszystko to składa się na biliony dolarów potencjału kapitalizacji rynkowej, z około 900-950 miliardów obecnie.

Bitcoin stanowi zabezpieczenie przed wątpliwą polityką pieniężną i jawną segregacją majątku w niektórych krajach – podsumowała.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kurs bitcoina ponownie przy 50 000 USD

Notowania BTC/USD po systematycznym spadku w zeszłym tygodniu silnie odbiły w poniedziałek ponownie docierając do okrągłego poziomu 50 000 USD. We wtorek kurs nieznacznie spada i oscyluje nieco powyżej 49 000 USD. Przebicie ww. poziomu oporu otworzyłoby drogę w kierunku historycznego maksimum 58 354 USD. Z drugiej strony jeśli kurs utrzyma się poniżej 50 000 USD presja spadkowa może się utrzymać, co w konsekwencji powinno doprowadzić do testu kluczowego wsparcia 42 000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs bitcoin wykres | notowanie pgnig | bitcoin trend app | komentarze giełdowe |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here