Naga Markets
bitcoin-zloto
Bitcoin i złoto. Źródło: unplash.com/@executium

Wartość czołowej kryptowaluty widocznie się zwiększyła. Zdaniem ekspertów obserwujących tę branżę obecne ruchy Bitcoina przypominają zachowanie złota z lat 1970, kiedy to inflacja w Stanach Zjednoczonych wymknęła się spod kontroli. Po tych wydarzeniach nastąpił ponad 700% wzrost cenowy metali szlachetnych. Analitycy spekulują, czy to samo może stać się teraz z największą kryptowalutą, nazywaną często  “cyfrowym złotem”.

  • Od dołka z marca br. odnotowanego poniżej linii 20 tys. dol. za monetę wartość Bitcoina wzrosła o blisko 40%
  • Eksperci obserwujący rynek czołowej kryptowaluty zasugerowali, iż zachowuje się ona na tle kryzysu bankowego tak, jak złoto w latach 1970
  • Aktualnie za jednego BTC trzeba zapłacić prawie 28 tys. dol. Mimo widocznego skoku wartości od ATH dzieli go wciąż więcej niż 50%

Bitcoin może zachować się tak, jak złoto w latach 1970

Optymizm powrócił na rynek wirtualnych walut. Choć jeszcze do niedawna inwestorzy BTC wykazywali strach i niepewność, aktualnie znajdują się oni w “fazie” chciwości. Pozytywny sentyment powrócił, gdy czołowa kryptowaluta zwiększyła swoją wartość w marcu aż o 40%, odnotowując wzrost z poziomu poniżej linii 20 tys. dol. do okolic 28 tys. dol. obecnie. Wysoce optymistyczne prognozy zaczęły mnożyć się wśród społeczności. Niektórzy zaczęli zakładać, że upadek systemu bankowego mógłby być katalizatorem napędzającym kolejną hossę. Przykładowo Arthur Hayes będący byłym dyrektorem generalnym giełdy BitMEX uznał, iż amerykańska Rezerwa Federalna (Fed) doprowadzi do “znienawidzonego” rajdu na BTC poprzez nieskończony dodruk pieniędzy w ramach nowego programu finansowania terminowego banków. 

Z kolei analitycy z bitcoinist stwierdzili, że Bitcoin może naśladować ruchy złota z lat 1970, kiedy to inflacja na terenie USA wymknęła się spod kontroli. Po tych wydarzeniach nastąpił bowiem ponad 700% wzrost cen metali szlachetnych. Eksperci uważają, że to samo może tym razem czekać cyfrowe złoto. 

AVA Trade

Wzrost wartości BTC i złota

Na tle klęski kilku amerykańskich banków zarówno czołowa kryptowaluta, jak i najpopularniejszy z kruszców, odnotowały skoki cenowe. Podczas gdy król wśród metali zwiększył swoją wartość o około 10% od początku 2023 r., Bitcoin w tym samym zakresie przyniósł swoim posiadaczom o wiele wyższy zwrot z inwestycji. W styczniu br. kurs BTC spadł w okolice 16,5 tys. dol. Aktualnie trzeba za niego zapłacić blisko 28 tys. dol., co daje prawie 70% wzrost wartości. 

Odnosząc się do wydarzeń z lat 1970, analitycy podkreślili, że “podczas najgorszego okresu złoto wzrosło o ponad 750% ze 100 USD do 850 dol. za uncję trojańską metalu szlachetnego. Teraz ten sam fraktal cenowy jest potencjalnie z powrotem w Bitcoinie”.

Na początku hossy z 2020 r. znany inwestor – Paul Tudor Jones powiedział, iż BTC może być najszybszym koniem w wyścigu z inflacją.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułZamiana złota na akcje, czy to teraz dobry pomysł? Analiza wskaźnika RSI
Następny artykułBitcoin i złoto największymi wygranymi kryzysu bankowego, ropa spadła najmocniej
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.