Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCObecna hossa Bitcoina (BTC) może wysłać kurs BTC/USD nawet do poziomu 590 000 USD, sugeruje jeden ze wskaźników. Indeks niezrealizowanych zysków/strat (NUPL), który śledzi firma Glassnode, zajmująca się analizą, osiągnęła poziom, który w przeszłości powodował potężny wzrost ceny najpopularniejszej kryptowaluty.

  • Obecnie NUPL wynosi 0,62. Historycznie osiągnięcie tego poziomu rozpoczynało trend wzrostowy
  • Odczyt 0,8 lub wyższy otwiera drzwi do wyładowania na kursie BTC/USD do poziomu pomiędzy 133 000, a 590 000 USD
  • Niedawne wzrosty BTC to dopiero początek następnej fali wzrostowej, twierdzi PlanB

Bitcion: wykres niezrealizowanych zysków na szczytach

Ostatni sygnał byka został zauważony wczoraj i przesłany do mediów społecznościowych przez głównego analityka technicznego firmy, Rafaela Schultze-Krafta, 30 listopada. W tym czasie BTC/USD osiągał już nowe rekordy wszech czasów na kilku giełdach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecnie NUPL wynosi 0,62. Wcześniej osiągnięcie tego poziomu zapoczątkowało trend wzrostowy, który zaczął spadać dopiero, gdy Bitcoin pokonał kolejne szczyty.

W 2011 roku cena wzrosła o rekordowe 3000% gdy NUPL był na maksimach, podczas gdy na początku 2013 roku wzrosła o 800%, a później o 600%. W 2017 roku, w którym BTC osiągnął rekord wszechczasów, odnotowano wzrost o 1200%.

NUPL mierzy odsetek monet w sieci przynoszących zysk w porównaniu z tymi, które nie przynoszą zysków. Wskaźnik zbudowany jest wokół neutralnej wartości zerowej, im bardziej indeks się od niej oddala, tym większy jest zysk sieci. Negatywne odczyty również oznaczają straty większości.

NUPL wynosi 0,62 i prognozuje szczyty na poziomie 0,8+ – wyjaśnił Schulze-Kraft.

Wykres historyczny niezrealizowanych zysków/strat netto Bitcoina. Źródło: Rafael Schultze-Kraft/Twitter

Odczyt 0,8 lub wyższy tym razem otwiera drzwi do wyładowania na kursie BTC/USD do poziomu pomiędzy 133 000 a 590 000 USD.

Dopiero zaczynamy hossę – dodał ekspert.

PlanB: nadchodzi hossa Bitcoina

W międzyczasie poniedziałkowa akcja dodała otuchy pewnemu analitykowi, który od dawna prognozował, że tegoroczne wyniki będą rekordowe. „PlanB”, twórca modeli wyceny Bitcoina opartych na przepływie akcji, powiedział 1 grudnia, że ​​wszystko nadal idzie zgodnie z planem po ostatnim halvingu w maju.

Nadchodzi potężna hossa  – oświadczył.

Źródło: PlanB/Twitter

Podobnie jak Schulze-Kraft, PlanB uważa, że ​​niedawne zyski to dopiero początek następnej fali wzrostowej Bitcoina, a najpopularniejsza kryptowaluta po prostu podąża za swoim historycznym zachowaniem.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin (BTC) najdroższy w historii

Notowania BTC/USD wzrosły w poniedziałek do poziomu 19860 USD przebijając historyczny szczyt z 2017 roku. We wtorek maksimum zostało nieznacznie poprawione i w szczytowym momencie brakowało zaledwie 80 USD do osiągnięcia psychologicznego poziomu 20000 USD.

Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here