Naga Markets

Bitcoin może wkrótce spaść - sugeruje JP MorganBloomberg Quint informuje, że analitycy JP Morgan są obecnie negatywnie nastawieni co do bitcoina. Powołując się na niedawno opublikowaną notkę ​​badawczą, firma zauważyła, że ​​aktywo to napotka “niewielkie przeciwności w perspektywie krótkoterminowej”.

  • Bitcoin w krótkim terminie może spadać. 
  • Pesymistami w kwestii kursu BTC są analitycy JP Morgan.

Bitcoin może spadać

Eksperci JP Morgan wzięli pod lupę rynek kontraktów BTC. Ich wskaźnik pokazuje, że może istnieć „nadwyżka pozycji długich netto”. Nie wyjaśniono, czy firma analizowała dane futures z CME, czy giełdy spoza USA, takie jak BitMEX, ByBit i inne. Może to być analiza dot. rynku CME, ponieważ stopa finansowania BitMEX, ByBit i innych z tych platform jest  dodatnia, co sugeruje równowagę między pozycjami krótkimi i długimi.Analitycy JP Morgan dodali, że cena bitcoina jest o około 13 proc. wyższa niż „wartość wewnętrzna”. Wartość ta pochodzi z kosztu produkcji BTC:

“Stratedzy JPMorgan powiedzieli, że obliczyli wewnętrzną wartość, efektywnie traktując bitcoina jako towar i patrząc na krańcowe koszty produkcji”.

Zapewne stąd wyszło im, że BTC może czekać głębsza korekta. Dziś jednak za 1 BTC 11 400 USD, co przekłada się na trend boczny w wymiarze 24 h i skok ceny o 7 proc. w ciągu tygodnia.

Jeszcze lepiej radzi sobie ETH. Za 1 ETH należy zapłacić dziś ok. 380 USD, czyli aż 12 proc. więcej niż 7 dni temu.

Istota bitcoina

JP Morgan zaczął traktować BTC jak towar. Raoul Pal, dyrektor generalny Real Vision, powiedział niedawno, że patrzy na sprawę inaczej. Pokazuje to, jak różnie analizuje się dziś naturę kryptowaluty.

Pal uważa, że BTC to safe haven.

XTB

Powell [Jerome, szef Fedu – przyp. jw.] pokazał, że istnieje ZERO tolerancji dla deflacji, więc zrobią WSZYSTKO, aby ją powstrzymać, a to jest dobre dla dwóch aktywów – złota i bitcoina. Powell CHCE inflacji. Nie sądzę, żeby dostał prawdziwą inflację popytową, ale dostanie dewaluację – powiedział.

Analityk uważa, że ​​kryptowaluta osiągnie cenę 50 000 USD, a może nawet wyższą, i to już w tym cyklu rynkowym.

Autor poleca też:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here