Naga Markets

Zgodnie z historycznymi danymi od 2013 r. wrzesień był  najgorszym miesiącem dla Bitcoina. Poza dwoma wyjątkami zwykle ta wirtualna waluta zamykała go na minusie. Co ciekawe, nie tylko BTC, ale i S&P500 radzi sobie w tym okresie dużo gorzej. W ciągu ostatnich dni kurs największej z kryptowalut zanurkował poniżej linii 20 tys. dol. za monetę.

Bitcoin może ucierpieć we wrześniu 

Według historycznych danych obecny miesiąc zwykle bywał srogi dla największej z wirtualnych walut. Od 2013 r. zazwyczaj zamykała go ona na minusie, poza dwoma wyjątkami z 2015 i 2016 r. Z danych wynika, że we wrześniu Bitcoin przynosił średnią stratę w wysokości 6% w zakresie miesięcznym. Nie był on srogi tylko dla tej kryptowaluty, ponieważ w tym samym okresie S&P500 również często odnotowywało spadki.

btc
Miesięczne zwroty z BTC.

Zdaniem ekspertów większość inwestorów zwykle decyduje się na opuszczenie rynku we wrześniu po to, by zablokować zyski bądź straty podatkowe pod koniec r. Wyższy wskaźnik likwidacji majątku ma również związek z zapotrzebowaniem na gotówkę wraz z rozpoczęciem się nowego roku szkolnego. 

Aktualna sytuacja na wykresie BTC

Największa z kryptowalut potaniała o ponad 71% od ATH cenowego w wysokości 68,7 tys. dol. odnotowanego w listopadzie 2021 r. Obecnie handluje ona w okolicach 19,7 tys. dol. za monetę. W ciągu ostatnich 30 dni jej kurs spadł z poziomów powyżej 25 tys. dol. 

Swoje tegoroczne dno cenowe Bitcoin ustanowił w pobliżu 17,7 tys. dol. Według niektórych analityków niedźwiedzi sentyment może przeważyć na rynku, doprowadzając do pogłębienia się strat. 

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułCDRL podsumowuje bardzo dobre I półrocze i zapowiada nową strategię!
Następny artykułKurs GBP/PLN kontynuuje wzrosty. Wybór nowej premier W.B. nie zaskoczył inwestorów
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here