Naga MarketsBitcoin może trafić do najbogatszych klientów UBS. Bank rozważa wejście w kryptowalutyGrupa UBS, największy szwajcarski bank prywatny, planuje zaoferować inwestycje kryptowalutowe swoim zamożnym klientom, według raportu BNN Bloomberg, który powołuje się na nienazwane źródła zaznajomione ze sprawą.

  • Szwajcarski bank UBS jest podobno na “wczesnym etapie” planistycznym zaoferowania inwestycji kryptowalutowych swoim zamożnym klientom.
  • Poza kryptowalutami, UBS bada wykorzystanie technologii distributed ledger w celu digitalizacji codziennych operacji finansowych

UBS rzekomo chce zaoferować bitcoina swoim zamożnym klientom

Plan UBS jest wciąż na wczesnym etapie, ale każda oferta będzie stanowić tylko niewielką część portfela klienta, aby zabezpieczyć się przed zmiennością cen kryptowalut. Jedno ze źródeł powiedziało, że możliwe opcje mogą obejmować produkty inwestycyjne stron trzecich.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według UBS, bank “uważnie monitoruje rozwój w dziedzinie aktywów cyfrowych”, starając się zaoferować swoim klientom szerszy dostęp do kryptowalut w odpowiedzi na gwałtownie rosnący popyt.

Szwajcarski potentat finansowy podkreślił jednak, że blockchain jako technologia bazowa znajduje się na szczycie jego priorytetów. “Co ważne, jesteśmy najbardziej zainteresowani technologią, która leży u podstaw aktywów cyfrowych, a mianowicie technologią rozproszonej księgi głównej” – powiedział UBS w oświadczeniu.

Ralph Hamers, prezes UBS, podobno bada możliwe sposoby na obniżenie kosztów i cyfryzację operacji banku. UBS, który posiada 1,1 biliona dolarów w aktywach pod zarządzaniem, już teraz wydaje aż 3,5 miliarda dolarów rocznie na ulepszenia technologiczne mające na celu utrzymanie i modernizację istniejącej infrastruktury. Czuje jednak, że istnieje zapotrzebowanie na bardziej innowacyjne narzędzia, w tym blockchain i sztuczną inteligencję.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

UBS podejmuje kolejną próbę wejścia w cyfrowy rynek

Dla UBS nie jest to pierwsza próba wejścia w świat blockchain. W zeszłym roku szwajcarski bank dołączył do Barclays i tuzina innych największych instytucji finansowych na świecie, aby współpracować przy projekcie – opóźnionym następnie do 2021 roku – który miałby stworzyć cyfrowe wersje dolara amerykańskiego, dolara kanadyjskiego, funta brytyjskiego, jena japońskiego i euro. Na początku tego roku, UBS uczestniczył w rundzie finansowania wartej 65 milionów dolarów dla brooklyńskiej firmy ConsenSys, zajmującej się Ethereum.

invest

Bank już wcześniej poddawał w wątpliwość opłacalność kryptowalut jako inwestycji. W raporcie z września 2020 r., opublikowanym, gdy BTC był handlowany nieco powyżej 10 000 dol., UBS argumentował, że bitcoina był nieatrakcyjną inwestycją typu safe-haven, ze względu na podatność na wahania cen.

– Biorąc pod uwagę ich wysoką zmienność i wielkość przeszłych korekt, kryptowaluty mogą być atrakcyjne dla inwestorów spekulacyjnych, ale nie są one ani odpowiednią alternatywą dla aktywów bezpiecznej przystani, ani niekoniecznie przyczyniają się do dywersyfikacji portfela – stwierdzono w raporcie.

Od tego czasu cena benchmarkowej kryptowaluty wzrosła sześciokrotnie, osiągając w kwietniu 2021 r. rekord wszech czasów powyżej 63 000 USD.

Duże banki zwracają się ku bitcoinowi

Gdyby UBS zaoferował swoim klientom inwestycje w kryptowaluty, dołączyłby do grona kilku innych dużych instytucji finansowych, które już pracują z aktywami cyfrowymi lub planują to zrobić.

Na początku tego miesiąca, Goldman Sachs powiedział, że jego zamożni klienci wkrótce uzyskają dostęp do non-deliverable forwards na BTC, czyli krótkoterminowych kontraktów terminowych nagradzających inwestorów, którzy potrafią przewidzieć przyszłą cenę aktywów.

Tymczasem Morgan Stanley zaoferował swoim klientom zarządzającym majątkiem dostęp do funduszy BTC od marca tego roku. Bank inwestycyjny uważa, że kryptowaluta jest odpowiednia dla osób z “agresywną tolerancją ryzyka”.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazydax index online | nasdaq kurs | notowania pkn orlen | wykres kursu bitcoina | kurs akcji biomed |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here