Naga MarketsBitcoin może stać się globalnym aktywem, uważa prezes największego funduszu na świecieZdaniem szefa BlackRock, największego funduszu zarządzającego aktywami na świecie, Larry’ego Finka, bitcoin ma potencjał, aby stać się globalnym aktywem. Potwierdza to dynamicznie rosnące zainteresowanie ze strony inwestorów instytucjonalnych pomimo cały czas relatywnie niskiej kapitalizacji w stosunku do największych instrumentów finansowych.

  • BlackRock jest największym na świecie funduszem zarządzającym aktywami z ponad 7,4 biliona dolarów pod zarządzaniem.
  • Jego szef, Larry Fink, widzi w bitcoinie potencjał uzyskania statusu globalnego aktywa
  • Wcześniej inni przedstawiciele dużych funduszy, w tym Paul Tudor Jones, wyrażali swoje zainteresowanie bitcoinem

Bitcoin może prawdopodobnie ewoluować w globalny rynek

Rozmawiając z byłym prezesem Banku Anglii, Markiem Carneyem, na posiedzeniu Rady ds. Stosunków Zagranicznych we wtorek, Fink powiedział, że rodząca się klasa aktywów kryptowalutowych może “ewoluować” w aktywa rynku globalnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Fink przyznał również, że posiadanie waluty cyfrowej ma realny wpływ na dolara amerykańskiego, co czyni go mniej istotnym w skali globalnej dla międzynarodowych posiadaczy aktywów wycenianych w dolarach amerykańskich. Zadawał jednocześnie pytanie czy w dłuższym terminie może to podważyć pozycję USD jako waluty międzynarodowych rezerw.

Komentarze te są wciąż stosunkowo rzadkim poparciem ze strony głównych, tradycyjnych graczy finansowych, ale idą w parze z jeszcze bardziej byczymi opiniami menedżerów miliardowych funduszy hedgingowych, Stanleya Druckenmillera i Paula Tudora Jonesa II, którzy dokonali inwestycji części swoich aktywów właśnie w BTC.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here