Naga MarketsBitcoin może spaść poniżej 10 tys. dol., twierdzi Peter Schiff
Peter Schiff

Największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, bitcoin (BTC) spadła do najniższego poziomu od dwóch tygodni w okolicach 32,4 tys. dol. w trakcie wtorkowej sesji, zgodnie z wyceną giełdy kryptowalutowej BitStamp. Znany krytyk kryptowaluty oraz sympatyk inwestycji w złoto, Peter Schiff, jest zdania, że jeżeli bitcoin trwale naruszy strefę obecnych wsparć i poziom 30 tys. dol., wtedy nie można wykluczyć jego zejścia poniżej poziomu 10 tys. dol.

  • Opublikowany przez Schiffa wykres bitcoina (BTC) sugeruje, że ten może ponownie znaleźć się na wysokości dołków z marca 2020 roku
  • Wtedy za jednego BTC płacono mniej niż 4 tysiące dolarów
  • Trader nie wyklucza możliwości rozrysowania nowych historycznych maksimów przez bitcoina, najpierw spodziewa się jednak załamania rynku kryptowalutowego
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Peter Schiff wieszczy spadek bitcoina poniżej 10 tys. dol.

Flagowa kryptowaluta walczy o powrót do równowagi po tym, jak w maju odnotowała trzecią największą miesięczną stratę w swojej dziesięcioletniej historii. Peter Schiff, krytyk kryptowalut oraz właściciel funduszy inwestującego w złoto wielokrotnie sugerował od tego czasu, że bitcoin będzie przechodził do dynamiczniejszych spadków.

Te artykuły również Cię zainteresują


Fed nieco bardziej „jastrzębi”Z jego najnowszego wpisu na Twitterze wynika, że jego prognozy celują w okolice poniżej 10 tysięcy dolarów: „Obiektywne spojrzenie na długoterminowy wykres bitcoina prowadzi do konluzji, że zanim BTC rozrysuje nowy szczyt, cena najprawdopodobniej spadnie w kierunku niższych żółtych linii, które narysowałem”.

Przed bitcoinem „długa droga w dół” jednak przy sposobie i zmienności w jaki handlowany jest BTC trader nie spodziewa się, aby dotarcie tam (w okolice poziomów poniżej 10 tys. dol.) zajęło kryptowalucie dużo czasu. „Powodzenia w HODL-owaniu”, podsumował Schiff.

W odpowiedzi do swojego oryginalnego tweeta Schiff dodał odpowiedź, w której sugeruje, że „z drugiej strony długoterminowy wykres złota pokazuje niskie ryzyko spadku ze sporym potencjałem wzrostowym”. Dodał, że wybór właściwego aktywa inwestycyjnego „wydaje się oczywisty”.

invest
Wykres złota udostępniony przez Schiffa. Źródło: Twitter

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Ether może wyprzedzić bitcoina zdaniem Schiffa

Wieloletni krytyk rynku kryptowalut niespełna miesiąc temu sugerował, że w długiej perspektywie bitcoin będzie musiał ustąpić pierwszego miejsca na rynku cyfrowych aktywów etherowi, za sprawą szerokiego zastosowania sieci Ethereum przez branżę zdecentralizowanych finansów.

– Podczas gdy większość kupujących kryptowaluty zdaje sobie sprawę, że #Dogecoin to żart, nie rozumieją żartu, jeśli chodzi o #Bitcoin lub #Ethereum. Ale ponieważ spekulanci kryptowalutowi przerzucają się na Ether, muszą sprzedać Bitcoin, aby sfinansować handel. Zamiast Bitcoina wyprzerdzającego #złoto, może to być Ether, który wyprzedza Bitcoina – pisał w majowym wpisie na Twitterze popularny analityk i inwestor.

Jego zdaniem w razie ewentualnego kryzysu BTC będzie o wiele łatwiej skonfiskować niż fizyczne złoto. Między innymi dlatego uważa, że kryptowaluty to zagrożenie dla portfeli inwestycyjnych.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje orange | wti kurs | kurs pko | btc kurs | budimex kurs | bitcoin cena | eurocash notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here