Naga MarketsBitcoin może spaść do 40 tys. dol., ethereum do 2700, prognozuje Justin BennettBitcoin (BTC) robi to samo, co robił między lutym a majem. Jedyna różnica polega na tym, że skala jest znacznie mniejsza, twierdzi analityk i trader rynku kryptowalutowego Justin Bennett. Jego zdaniem nie można więc wykluczyć scenariusza, w którym BTC spada do poziomu 40 tys. dol., a ether koryguje do okolic 2700 dol.

Justin Benett radzi: nie podążają ślepo za tłumem

– Mam na myśli to, że nie należy ślepo podążać za tłumem na Twitterze. Cały mój kanał społecznościowy jest teraz byczy, a jednak 7 września spadki przerwały trend wzrostowy BTC i wygląda on dokładnie tak samo jak przed majowymi spadkami – komentuje w najnowszej analizie Bennett.Pod koniec dnia, nikt nie wie, dokąd zmierza jakikolwiek rynek. Najlepsze, co możemy zrobić, to spekulować na podstawie dostępnych danych, dodaje.

– Jak już mówiłem, jeśli BTC zamknie się powyżej 50 tys. dol. na wykresie dziennym, wtedy prawdopodobnie będzie zmierzał wyżej, wraz z altcoinami. Do tego czasu jednak trzeba być ostrożnym, szczególnie na rynkach, które od tego czasu w zeszłym roku są w górę o tysiące punktów procentowych – wyjaśnia.

Bitcoin w kierunku ważnego oporu

Bitcoin pnie się coraz wyżej, w momencie pisania tego tekstu wzrasta o około 2%, a BTC/USD jest na drodze w kierunku poziomu 48,8 tys. dol.

– Należy tylko pamiętać, że obszar oporu może rozciągać się aż do 50 tys. dol.. Jest to poziom, który kupujący muszą przełamać na dziennym zamknięciu, aby przekonać mnie, że 40 tys. nie jest w grze.

Do tego czasu będę nadal wierzył, że ten tydzień jest ruchem korekcyjnym przed kolejnym spadkiem w kierunku 40 tys. Jest to ten sam schemat co pod koniec kwietnia i na początku maja – prognozuje Bennet.

Bitcoin może spaść do 40 tys. dol., ethereum do 2700, prognozuje Justin Bennett
Bitcoin na wykresie H4

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

invest

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Ethereum w bardzo podobnym układzie. ETH/USD skoryguje do 2700 dol.?

ETH jest obecnie notowany na maksimach konsolidacji na poziomie 3580 dol.. Jest również bardzo blisko zniesienia Fibonacciego z zakresu od maja do czerwca przy 3550.

Jest to obszar, gdzie zdaniem Bennetta może nastąpić odwrócenie trendu. ETH/USD może próbować dotrzeć do obszaru 3630 lub nawet 3700 dol., ale uważa, że jeszcze w tym miesiącu dojdzie do kolejnego impulsu w dół.

Jeśli Bitcoin osiągnie 40 tys. w tym miesiącu, wtedy ether powinien być notowany gdzieś w pobliżu 2700 dol. Wcześniej jedna strefy 3200 oraz 2900-3000 powinny zadziałać jako wsparcie.

– Dzienne zamknięcie powyżej 3700 dol. i re-test ostatniego maksimum na poziomie 4000 dol. przekonałby mnie, że ETH/USD jednak nie zmierza niżej – dodaje Bennett.

Bitcoin może spaść do 40 tys. dol., ethereum do 2700, prognozuje Justin Bennett
Ether na wykresie H4

Cardano trafia na ścianę sprzedających

ADA trafiła na ścianę niedźwiedzich zleceń w rejonie 2,60 dol. Jest to przecięcie wsparcia kanału wzrostowego i horyzontalnego poziomu z maksimów z 9 września.

Jak na razie kryptowaluta dość agresywnie schodzi z tego poziomu.

– Nadal uważam, że istnieje duża szansa, że ADA osiągnie poziom 2 dolarów w tym miesiącu. Jednakże, jak mówiłem przez ostatni tydzień, do potwierdzenia przełamania potrzebne będzie dzienne zamknięcie poniżej 2,30 dol. – prognozuje Bennett.

Alternatywnie, zamknięcie powyżej 2,60 wskazywałoby na siłę byków w najbliższym czasie.

Chainlink testuje wybite wsparcie jako opór

LINK ostatnio przełamał obszar 30 dolarów. Poziom ten jest również re-testowany jako nowe wsparcie. Jednak wolumen na tym wybiciu nie był zbyt duży. A jeśli BTC ma spadać, to z pewnością pociągnie za sobą również LINK/USD.

Niemniej jednak, rynek utrzymuje się obecnie powyżej wsparcia. Dopóki nie zamknie się z powrotem poniżej 30 dolarów, próba shortowania jest ryzykownym przedsięwzięciem.

– Kluczowe wsparcie poniżej 30 znajduje się na poziomie 25. Byłby to mój cel, jeśli zagrałbym na fałszywe przełamanie tego wsparcia poprzez shortowanie zamknięcia z powrotem poniżej 30 – podsumowuje Bennett.

Bitcoin może spaść do 40 tys. dol., ethereum do 2700, prognozuje Justin Bennett
Chainlink na wykresie H4Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułHossa Wall Street rozleje się na 2022 r. S&P 500 zakończy rok na 4700 pkt
Następny artykułErato Energy: przychody spółki od początku 2021 roku przekroczyły już 50 mln zł
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

  1. Przestańcie z tymi prognozami wyjętymi z dup….
    Nikt nie jest w stanie powiedzieć kiedy co i jak…
    Kilka osób ciągnie za sznurki w tym cyfrowym świecie. Nie dajcie się omamić, żadna prognoza nie ma nawet 50% przewidywań, nawet tych największych graczy.
    Koniec…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here