Naga MarketsBitcoin może spaść do 20 tys. dol. Scott Minerd przypomina o swoim ostrzeżeniu dot. BTCDyrektor giganta inwestycyjnego Guggenheim powtórzył swoje ostrzeżenie, że bitcoin (BTC) spadnie ponownie w kierunku poziomu 20 tys. dol. W wywiadzie dla CNBC 20 kwietnia, Scott Minerd prognozował, że kurs BTC może stracić nawet połowę swojej wartości w trakcie jednej silniejszej korekty.

  • Dyrektor Guggenheim często wypowiada się na temat bitcoina. Ostatnim razem sugerował, że ten wpadł w bańkę spekulacyjną
  • W krótkim terminie zakłada silniejszą korektę ceny do poziomu 20 tys. dol., natomiast w długim celuje w wycenę rzędu 400 tys. dol.
  • Jak na razie obserwowana od weekendu korekta na rynku BTC wypada dosyć przeciętnie na tle wcześniejszych tegorocznych korekt

Bitcoin spadnie do 20 tys. dol., następnie ma jednak odbijać do 400 tys. dol.

Biorąc pod uwagę ogromny ruch, który widzieliśmy na bitcoinie w krótkim czasie, wszystko jest mocno rozchwiane i sądzę, że możemy być świadkami mocniejszej korekty BTC – powiedział Minerd.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin utrzymywał się w środę w pobliżu 55 tys. dol. po odbiciu się od dołka przy 51,2 tys. dol. w korekcie rynku byka, która miała miejsce w miniony weekend.

Dla Minerda, który ostatnio twierdził, że BTC/USD powróci do poziomu 20 tys. dol., takie wydarzenie byłoby częścią normalnego cyklu rynkowych wzrostów i spadków. Jego długoterminowa prognoza 400 tys. dol. za bitcoina nadal pozostaje w grze.

– Myślę, że możemy wycofać się do 20-30 tys. dol. na rynku BTC, co byłoby 50% spadkiem, ale interesującą rzeczą w BTC jest to, że widzieliśmy tego rodzaju spadki wcześniej – kontynuował swoją wypowiedź.

Minerd, który wcześniej wzbudził kontrowersje swoimi uwagami na temat ceny BTC, nie był jednak osamotniony w niedźwiedzich prognozach krótkoterminowych. Jak donosi Comparic.pl, analitycy JPMorgan również bili na alarm w tym tygodniu, a ich obawy koncentrowały się na rynkach kontraktów terminowych.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Bitcoin w trakcie przeciętnej korekty

Zwolennicy bitcoina odrzucili jednak szybko prognozy głębszych spadków i powołując się na analizę wskaxników on-chain sugerowali, że obecne cofnięcie wypada bardzo przeciętnie na tle wcześniejszych.

“Nieprawda”, odpowiedział Minerdowi współzałożyciel Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano. Jak zauważał, dyrektor Guggenheim twierdził w styczniu, że bitcoin osiągnął swoją maksymalną wycenę na resztę roku. Od tego czasu notowania BTC/USD rosły jeszcze jednak ponad dwukrotnie.

– W 2017 roku, średnia korekta rynku byka BTC trwała 16 dni. Ten najnowszy pullback trwa tylko 7 dni. O ile korekty mogą trwać przez parę tygodni to w odniesieniu do całego rynku byka są one bardzo krótkie – kontynuował Pompliano.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZaledwie 8 spółek odnotowało rekord notowań w środę. Akcje spółki Mercator Medical straciły ponad 17%!
Następny artykułTarczyński rekomenduje wypłatę 1,5 zł dywidendy na akcję za 2020 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here